Drogowcy wracają na wiadukt w Murckach. Będą spore utrudnienia na DK86. Kierowcy muszą być cierpliwi [AUDIO]

2020-03-03 8:14 Agnieszka Kucjas-Karkoszka
Drogowcy wracają na wiadukt w Murckach. Będą utrudnienia na DK86
Autor: google maps

Po długiej przerwie drogowcy wracają do remontu wiaduktu nad DK86 w Katowicach. Miastu udało się znaleźć nowego wykonawcę, który dokończy inwestycję. Od wtorku, 3 marca przez najbliższe kilka miesięcy kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami na tej trasie.

Remont wiaduktu na Murckach

Chodzi o wiadukt w ciągu ulicy Kołodzieja, który przebiega nad ulicą Bielską w Katowicach. Miasto wyłoniło nowego wykonawcę inwestycji, który przystąpi do prac we wtorek 3 marca. W związku z tym na fragmencie DK86 w rejonie Murcek zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

- We wtorek 3 marca wznowione zostają prace na wiadukcie w Murckach nad drogą krajową nr 86. Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku jazdy do Katowic. W okresie wykonywania prac ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – będzie odbywał się na jezdni w kierunku jazdy do Tychów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Posłuchaj dlaczego drogowcy wracają do remontu wiaduktu w Murckach:

Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około 3 miesiące. W tym czasie wykonawca ma naprawić wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskować powierzchnię oraz nałożyć na wiadukcie nową zaprawę.

Roboty budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Katowicach zostały przerwane ze względu na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy. Miasto obciążyło go za to karami umownymi.

Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca to 1,69 mln zł.