Dramatyczny wypadek na trasie S1 w Mierzęcicach. To kolejny raz, gdy 'droga śmierci' zebrała swoje żniwo [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-14 8:32

Do bardzo groźnego i niestety tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę, 12 grudnia po południu na trasie S1 w Mierzęcicach. Kierująca mitsubishi zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła. To kolejny śmiertelny w skutkach wypadek na tej trasie.

ESKA XD #012

Dramatyczny wypadek na trasie S1 w Mierzęcicach

Trasa S1 w Mierzęcicach i Pyrzowicach znana jest w województwie śląskim jako droga śmierci. Niestety w ostatni weekend doszło tam do kolejnego dramatycznego w skutkach wypadku.

W sobotę, 12 grudnia około godziny 14.30 na trasie S1 w rejonie Mierzęcic kierująca mitsubishi carismą 47-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód ciężarowy kierowany przez 54-letniego obywatela Ukrainy. Kobieta w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Tam niestety zmarła.

Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. Utrudnienia na trasie w miejscu wypadku, podobnie jak usuwanie skutków zdarzenia, trwało jeszcze przez kilka godzin.

Wypadek na S1 w Pyrzowicach. To droga śmierci

Odcinek trasy S1 pomiędzy Mierzęcicami i Pyrzowicami nie bez powodu nazywany jest drogą śmierci. Często dochodzi tam do groźnych, a nawet śmiertelnych wypadków. Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło tam w październiku tego roku.

Szerokim echem odbił się wypadek do którego doszło w listopadzie 2019 roku. Wtedy zginęła jedna osoba po zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych (w wypadku brała udział też ciężarówka).

Film z tego wypadku mrozi krew w żyłach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE