AKTUALIZACJA! Śmiertelny wypadek na S1 w Mierzęcicach. Nie żyją dwie osoby. Jedną z ofiar jest niemowlę! [ZDJĘCIA]

2021-04-16 10:23 Arkadiusz Nauka Joanna Łukawska Dariusz Brombosz

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek rano na trasie S1 w okolicach Mierzęcic. Na jezdni w kierunku Pyrzowic doszło do zderzenia aż 5 pojazdów. Nie żyją dwie osoby - niemowlę oraz matka dziecka. Obecnie trasa w obu kierunkach jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd.

AKTUALIZACJA GODZ. 8.30

Dwie osoby zginęły w wypadku na trasie S1 w Mierzęcicach po tym jak doszło tam do zderzenia  5 pojazdów - dwóch ciężarówek, kampera, busa i osobówki. Ofiary to 3-miesięczne dziecko i jego matka. Akcja reanimacyjna nie przyniosła niestety skutku.

- Przed chwilą otrzymaliśmy informację, że akcja reanimacyjna została zakończona. Niestety dziecko i jego matka nie żyją - mówi nam Marcin Szopa, rzecznik KMP w Będzinie.

Jak doszło do wypadku?

- Osoba kierująca kamperem zjechała na przeciwległy pas ruchu z niewyjaśnionych okoliczności i uderzyła w prawidłowo jadący pojazd ciężarowy - mówi Marcin Szopa.

Na miejscu jest prokurator. Wszystko wskazuje na to, że do wypadku doszło z winy mężczyzny, który podróżował z całą rodziną z Śląska w kierunku Pyrzowic.

Śmiertelny wypadek na S1 w Mierzęcicach: Szokująca relacja świadka

To jeden z najtragiczniejszych wypadków na trasie S1 na odcinku Podwarpie – Pyrzowice w ostatnich latach. A niestety groźnych zdarzeń tutaj nie brakuje. Nie bez kozery ten odcinek ekspresówki nazywany jest "drogą śmierci. Tym razem niestety znów droga zebrała śmiertelne żniwo. Zginęło 3-miesięczne dziecko i matka. 8 osób zostało rannych. Pierwszy na miejscu tragedii był pan Artur - rozmawiał z nim nasz reporter Darek Brombosz.

- Na miejscu zobaczyłem rozbity samochód osobowy, kamper, busa i ciężarówki. Ciężko było nawet rozpoznać marki tych pojazdów. To tragedia, zginęło dziecko, szkoda słów. Ta droga jest zawsze niebezpieczna, szczególnie w takich warunkach - mówi nam pan Artur.

W tym roku GDDKiA obiecuje oddać do użytku dodatkowy pas ruchu w tym miejscy, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Straszny wypadek na trasie S1 w Mierzęcicach. W piątek, 16 kwietnia około godziny 5.30 na jezdni w kierunku Pyrzowic doszło do zderzenia aż pięciu pojazdów. W zdarzeniu brał udział m.in. ciężarowy kamper, bus i osobówka. Pięć osób jest rannych, w tym jedna bardzo poważnie.

- Do zdarzenia doszło w momencie, gdy osoba kierująca kamperem wjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącą ciężarówką. Trwają czynności na miejscu. Droga jest w tej chwili zablokowana - mówi st. sierż. Marcin Szopa, rzecznik KMP w Będzinie

Obecnie cała trasa jest zablokowana. Na miejscu pracują służby. Policja wyznaczyła objazd drogą nr 78.

Damian Kordas uległ bolesnej kontuzji! Co z występem?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE