Pożar w Zawierciu. Ucierpiała 11-latka

i

Autor: Zawiercie 112 11-letnia dziewczynka została dotkliwie poparzona w wyniku pożaru, który wybuchł w bloku na 3. piętrze przy ul. Nowowierzbowej w Zawierciu.

Dramatyczny pożar w Zawierciu. Poparzona 11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

2022-05-18 20:29

Pożar w Zawierciu wybuchł w bloku na osiedlu przy ulicy Nowowierzbowej tuż po godz. 15. Płomienie błyskawicznie zajęły wszystkie pokoje mieszkania na trzecim piętrze. Niestety w pożarze ucierpiała 11-letnia dziewczynka, która została poparzona.

Pożar w Zawierciu

Aż pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem mieszkania w Zawierciu na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Nowowierzbowej. Ogień pojawił się po godzinie 15 na trzecim piętrze bloku i błyskawicznie zajął wszystkie pokoje.

- Mieszkańcy ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem strażaków. Jedna osoba została ranna - mówi asp. Grzegorz Nowak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Zdjęcia z pożaru w Zawierciu

Pożar mieszkania w Zawierciu. Poparzona jest dziewczynka

Poszkodowaną jest 11-letnia dziewczynka, która doznała oparzeń twarzy i rąk pierwszego stopnia. Jej stan był na tyle poważny, że służby ratownicze wykorzystały helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby przetransportować poparzoną dziewczynkę do szpitala. Trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. 

Pożar wybuchł w mieszkaniu na 3. piętrze. Zobacz wideo

Jaka jest przyczyna pożaru w Zawierciu

Obecnie nie wiadomo jeszcze, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu pożaru w mieszkaniu w Zawierciu. Sprawę badają strażacy. W akcji ratunkowej brały udział jednostki JRG PSP Zawiercie OSP Marciszów, OSP Kromołów, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE