Dramat w Rybniku. Zerwane kable wysokiego napięcia spadły na rowerzystę. Poraził go prąd!

2021-04-06 7:59
Dramat w Rybniku. Zerwane kable wysokiego napięcia spadły na rowerzystę. Poraził go prąd!
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Do dramatycznych scen doszło w Poniedziałek Wielkanocny w Rybniku. Prąd z zerwanych przez wiatr kabli energetycznych poważnie poraził rowerzystę. Mężczyzna z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do miejscowego szpitala. Bardzo silny wiatr towarzyszył mieszkańcom województwa śląskiego przez cały drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

Przewrócone kable wysokiego napięcia poraziły prądem rowerzystę w Rybniku

Do tego wypadku doszło w wielkanocny poniedziałek po południu na ulicy Wielopolskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Gliwicką.

- Doszło tam do zerwania kabli energetycznych wzdłuż ulicy. Poszkodowany został znajdujący się w pobliżu rowerzysta, który z poparzeniami trzeciego stopnia trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku - powiedziała rzeczniczka rybnickiej policji.

Na miejsce wezwano służby energetyczne, które miały odciąć dopływ energii i rozpocząć naprawę infrastruktury. Ulica w rejonie wypadku została na jakiś czas zablokowana.

Nie wiadomo w tym momencie jaki jest stan zdrowia poparzonego rowerzysty. Policjanci wciąż wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego zdarzenia.

Silny wiatr narozrabiał na Śląsku w Poniedziałek Wielkanocny

Przez cały dzień w regionie mieszkańcom dawał się we znaki bardzo silnie wiejący wiatr. Tylko w samym Rybniku doszło do kilku potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem.

Jak wcześniej informował lokalny portal Rybnik.DlaWas.info, w pobliżu ul. Wielopolskiej doszło do pożaru lasu po tym, gdy - z powodu silnego wiatru - doszło do przewrócenia się drzewa na linię energetyczną, od czego zajęła się ściółka leśna.

- Drzewo oparło się na linię wysokiego napięcia, przyiskrzyło i delikatnie się zapaliło, jest to drobny pożar. Niestety, jest jedna osoba poszkodowana po zerwaniu linii energetycznej- mówił dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, cytowany przez portal Rybnik.DlaWas.info.

W poniedziałek w woj. śląskim wiał bardzo silny wiatr z południowego zachodu i zachodu, o średniej prędkości od 25 do 35 km na godzinę, a w porywach nawet do 80 km na godzinę.(PAP)

Pensja Prezesa w Radiu ESKA - mamy 250 000 zł do rozdania!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE