Ciastka, mleko, syropy - tego nie pijmy z kawą

i

Autor: pixabay.com Ciastka, mleko, syropy - tego nie pijmy z kawą

Dodajesz to do kawy? Dla swojego dobra nie powinieneś tego robić

2022-09-27 10:48

Dzień bez porannej kawy dniem straconym - tak sądzi większość Polaków. Kawa to ulubiony napój a co istotne - ma sporo cennych właściwości korzystnie wpływających na nasze zdrowie. Niemniej wszelki dodatki sprawiają, że kawa w połączeniu z niektórymi składnikami może nam zaszkodzić.

Ile Polacy piją kawy? Liderem Finlandia

Nikt, absolutnie nikt nie wyobraża sobie dnia bez kawy. Nie ważne kiedy - czy rano, po południu, a nawet na wieczór. Kawę pijemy bardzo często i bardzo często w dużych ilościach. Według danych statystycznie pijemy kawę 3 razy dziennie, co rocznie daje około 95 litrów. W spożyciu kawy Polska jest zresztą na 11. miejscu. Najwięcej kawy piją w Finlandii (12 kg na jedną osobę rocznie), Norwegii (9,9 kg), Islandii (9 kg), Danii (8,7 kg) Holandii (8,4 kg). 

Picie kawy spala tkankę tłuszczową

Według innych danych z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badawczo-Rozwojowe BioStat we współpracy z redakcją WP abcZdrowie - 65,1 proc. ankietowanych pije kawę raz lub dwa razy dziennie. Co ważne, kawa ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Udowodniono, że to świetny spalacz tkanki tłuszczowej, więc kawy nie powinno zabraknąć w diecie osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy. 

Do tego mała czarna poprawia krążenie krwi, dodaje energii, a dzięki zawartości antyoksydantów zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób nowotworowych. Do tego badacze uważają, że kawa świetnie wpływa na seks, redukuje stres, a nawet może wpłynąć na zmniejszenie rozwoju cukrzycy typu 2.

Dodajesz to do kawy? Dla swojego dobra nie powinieneś tego robić

Kawa pozytywnie wpływa na nasze zdrowie tylko w przypadku, kiedy pijemy dosłownie małą czarną, albo po prostu czarną. Kawa z dodatkami niestety traci swoje właściwości i może źle wpływać na nasze zdrowie. Z jakimi dodatkami nie powinniśmy jej pić? Na liście sąm.in.: 

  • syropy 
  • ciastka
  • mleko skondensowane
  • zwykłe mleko
  • śmietanka w proszku

Powyższe dodatki sprawiają, że mała czarna zmienia się w ogromną bombę kaloryczną. Jak wskazują specjaliści, taka kawa z mlekiem i ciastkiem obciąża mocno trzustkę. Do tego picie kawy w takiej konfiguracji zaburza gospodarkę węglowodanową pod postacią insulinooporności, stanu przedcukrzycowego czy cukrzycy typu 2. Dlatego pijąc dzisiaj kolejną kawę warto rozważyć, czy nie zrezygnować z mleka, ciastka a nawet cukru. Dla zdrowia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE