Dobra wiadomość dla jadących w Beskidy. Łatwiej dojedziemy do Szczyrku. Otwarto nową drogę

2020-01-16 9:05
Obwodnica Buczkowic otwarta
Autor: Śląski Urząd Marszałkowski

Obwodnica Buczkowic jest już gotowa. Od dzisiaj kierowcy podróżujący w Beskidy będą mogli komfortowo przejechać z drogi ekspresowej S1 na Drogę Wojewódzką nr 942, która prowadzi do Szczyrku. Oznacza to, że w drugim tygodniu ferii zimowych w Beskidy możemy dojechać szybciej i bezpieczniej. Sprawdźcie szczegóły na slask.eska.pl.

Obwodnica Buczkowic otwarta. W Beskidy pojedziemy szybciej i bezpieczniej

Nowa obwodnica Buczkowic została wreszcie udostępniona kierowcom. Od dzisiaj, 16 stycznia łatwiej i szybciej dojedziemy w Beskidy. Obwodnica Buczkowic stanowi połączenie drogi ekspresowej S1 z drogą wojewódzką nr 942, która prowadzi do Szczyrku. Dzięki tej drodze nie tylko szybciej dojedziemy do ośrodków narciarskich, ale też łatwiej nam będzie wyjechać ze Szczyrku w godzinach szczytu.

Cieszę się, że nowa obwodnica Buczkowic może służyć mieszkańcom regionu, ale i turystom, chcącym skorzystać z wypoczynku w Beskidach. Dzięki tej inwestycji uda się usprawnić ruch, zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić jakość podróży, a także zmniejszyć uciążliwość w ruchu tranzytowym – podkreśla marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Budowa obwodnicy Buczkowic rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Zakończenie prac nastąpiło w grudniu 2019 roku. Budowa drogi kosztowała 55,3 mln zł, z czego 44,3 mln zł wyniosło unijne dofinansowanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE