Dobiega końca remont ulicy Zabrskiej w Gliwicach

2020-07-31 15:22 Jolanta Skwaradowska
Dobiega końca remont ulicy Zabrskiej w Gliwicach
Autor: ZDM Gliwice Dobiega końca remont ulicy Zabrskiej w Gliwicach

Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, oświetlenie i ścieżki rowerowe – kończy się remont ulicy Zabrskiej w Gliwicach na odcinku od numeru 11 do ulicy Hutniczej.

Dobiega końca remont ulicy Zabrskiej na odcinku od numeru 11 do ulicy Hutniczej w Gliwicach. W ramach prac zdemontowane zostało stare torowisko a na ulicy pojawiła się nowa nawierzchnia.

W niektórych miejscach realizowane są jeszcze roboty porządkowe, a w części do wykonania niewielki odcinek chodnika, na którym trzeba dokończyć prace brukarskie. Potem, pozostanie jedynie ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni jezdni. Wszystko wskazuje na to, że roboty w tej części miasta zakończą się już w sierpniu. Ul. Zabrska na odcinku od nr 11 do ul. Hutniczej zyska nie tylko nową nawierzchnię jezdni i chodników, ale także drogę dla rowerów.

Inwestycja realizowana na ul. Zabrskiej objęła także przebudowę oświetlenia ulicznego i wymianę infrastruktury podziemnej. Szacowany koszt inwestycji to około 5,5 mln zł. W przyszłym roku prawdopodobnie roboty na ul. Zabrskiej obejmą pozostały odcinek do wiaduktu kolejowego.

Zbierali złom charytatywnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.