Wiadomości

Dni Dąbrowy Górniczej 2024 nadchodzą. Święto miasta odbędzie się w Parku Hallera. Wielki powrót

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej podał pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznych Dni Dąbrowy Górniczej. Wiadomo, że święto miasta odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Parku Hallera. Magistrat poinformował również, kto wystąpi podczas dni miasta.

Dni Dąbrowy Górniczej 2024. Znamy częściowy repertuar

W czwartek, 21 marca na oficjalnym profilu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tegorocznych dni miasta. Znamy już datę oraz pierwszych wykonawców, którzy wystąpią w Parku Hallera.

Mamy dla was ważną informację. Wracają dni Dąbrowy Górniczej, wracają w ostatni weekend maja w dawnej formule. To jest coś na co zwracało uwagę wiele młodych osób. Długo na to czekaliśmy, ale dni miasta wracają w dobrym składzie osobowym. Możemy co nieco zdradzić, na pewno będzie Paktofonika, OSTR, Strachy na Lachy oraz Nocny Kochanek - przekazał magistrat w mediach społecznościowych.

Dni miasta odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca.  Na razie nie jest znany szczegółowy rozkład występów artystów. Wiadomo, że OSTR oraz Paktofonika wystąpią 31 maja, natomiast Nocny Kochanek w sobotę, 1 czerwca.

- W sobotę, 1 czerwca, czekają nas rockowe klimaty. Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Zadba o znakomite humory publiczności, przenosząc nas w świat humoru, dystansu do świata i gier językowych. Na zakończenie wieczoru wystąpią Strachy na Lachy, które w rockowym, energetycznym klimacie podsumują dwa dni naszego muzycznego święta! - informuje magistrat.

W niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się festyn rodzinny, a w jego ramach Miasteczko Dziecięce z mnóstwem atrakcji, warsztatów i animacji dla najmłodszych mieszkańców.

Dni Dąbrowy Górniczej powracają do Parku Hallera

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dni miasta odbywały się w Parku Zielona. Wydarzenie zostały zorganizowane w trzeci weekend sierpnia tj. od 18 do 20. Wystąpili wówczas m.in. Kamil Bednarek, Tribbs oraz MOPT. Ponadto podczas zeszłorocznych dni miasto odbyło się wydarzenie „Dąbrowa Summer Festival".

Zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznych dni Dąbrowy Górniczej.