Policja

i

Autor: Podkarpacka Policja W korku na autostradzie policja pod prąd eskortowała busa z dzieckiem podłączonym do respiratora

Wodzisław Śląski

Damian poznał Barbarę na portalu randkowym. Po sprzeczce ją udusił, a siebie ranił nożem

Do tragedii doszło w miniony czwartek w Wodzisławiu Śląskim. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali w mieszkaniu widok jak z horroru. Na łóżku leżała martwa Barbara G. ze śladami uduszenia na szyi. Obok niej leżał nieprzytomny Damian M., a wszędzie wokół było widać krew.

62-latek udusił swoją partnerkę. Dramat w Wodzisławiu Śląskim 

Dramat rozegrał się w czwartek 16 listopada w wodzisławskiej dzielnicy Radlin II w jednym z mieszkań przy ul. Wysokiej. Wezwani na miejsce policjanci w środku ujawnili ciało kobiety. 68-letnia Barbara G. miała na szyi ślady duszenia. Obok niej leżał nieprzytomny mężczyzna. Damian M. miał na ciele liczne rany kłute.

62-latek trafił do szpitala, gdzie został opatrzony przez medyków. Okazało się, że to on udusił kobietę, po czym usiłował popełnić samobójstwo, wielokrotnie raniąc się nożem.

Znajomość z Internetu zakończyła się tragedią 

Para poznała się zaledwie cztery miesiące wcześniej na portalu randkowym. Tego feralnego dnia Barbara G. wpadła w odwiedziny do Damiana M. Doszło między nimi do sprzeczki na temat związku. Wtedy 62-latek dokonał zbrodni, a później usiłował targnąć się na swoje życie.

Damian M. usłyszał zarzut zabójstwa, grozi mu kara od 10 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym areszcie dla sprawcy.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE