Daj zniczowi drugie życie. Ekologiczna akcja w Dąbrowie Górniczej

2021-10-28 15:04
Akcja Daj zniczowi drugie życie w Dąbrowie Górniczej
Autor: pixabay Akcja "Daj zniczowi drugie życie" w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej rusza akcja "Daj zniczowi drugie życie". Polega ona na zachęcaniu mieszkańców do ponownego wykorzystania zniczy.

Rozpoczął się wzmożony ruch na cmentarzach. Robimy porządki, wyrzucamy sztuczne kwiaty, wypalone wkłady, zużyte znicze. Każdy cmentarz generuje w tym czasie tony śmieci. Ich utylizacja to spore koszty, a często również i marnotrawstwo.

Dlatego w Dąbrowie Górniczej rusza akcja „Daj zniczowi drugie życie”.

Na cmentarzach staną specjalne regały, na których będzie można zostawić niepotrzebne już znicze, żeby ktoś inny mógł je zabrać do ponownego wykorzystania.

- Ideą akcji jest to aby zadbać o środowisko. Generujemy coraz więcej śmieci. Na regale możemy zostawić znicz, który jest niepotłuczony i druga osoba może go wziąć, wypełnić wkładem lub baterią i ponownie użyć na grobie bliskich - powiedziała nam Beata Pisarczyk z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

W akcji "Daj zniczowi drugie życie" biorą udział trzy cmentarze komunalne i cztery parafialne w Dąbrowie Górniczej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE