Dąbrowa Górnicza i zmiana organizacji ruchu w centrum

i

Autor: UM Dąbrowa Górnicza

Ważne

Dąbrowa Górnicza i zmiana organizacji ruchu w centrum. Ważny komunikat dla kierowców

Ważna informacja dla kierowców. W poniedziałek – 27 marca – ruch w obu kierunkach na części ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniej został przełożony na przebudowaną jezdnię w kierunku Gołonoga. Umożliwi to drogowcom zamknięcie i przebudowę jezdni w stronę Będzina.

Zmiany dla kierowców w centrum Dąbrowy Górniczej

Ważna zmiana organizacji ruchu w samym centrum Dąbrowy Górniczej. Od poniedziałku, 27 marca, ruch w obu kierunkach na części ul. Królowej Jadwigi został przełożony na przebudowaną jezdnię w kierunku Gołonoga.

Tym samym jezdnia w stronę Będzina została zamknięta. Na tym etapie, dopóki będzie to możliwe, utrzymywany będzie wjazd i wyjazd z ul. Augustynika.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Królowej Jadwigi jest częścią modernizacji układu drogowo-torowego między al. Róż a granicą z Będzinem. Modernizacja odcinku ul. Królowej Jadwigi – od przystanku autobusowego w centrum do skrzyżowania z al. Róż – rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku.

Wiadomo także, że wzdłuż ulicy wybudowany zostanie jeszcze ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów. – Ciąg wpisze się w istniejący układ między drzewami a budynkami, bez konieczności wycinania drzew – informuje Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Jak zapowiadają przedstawiciele magistratu, przebudowa ulic wzdłuż głównej osi miasta zakończy się jeszcze w tym roku. Wówczas też na tory wyjadą nowoczesne tramwaje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE