Częstochowa: Szajka rabusiów z bronią napadła na bank. Niezwykły wyczyn kasjera!

2020-06-29 17:47 Bartosz Wojsa
Częstochowa: Szajka rabusiów z bronią napadła na bank. Niezwykły wyczyn kasjera!
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Częstochowa: Szajka rabusiów z bronią napadła na bank. Niezwykły wyczyn kasjera!

Trzech mieszkańców Częstochowy napadło na jedną z placówek bankowych, grożąc kasjerowi przedmiotem przypominającym broń. Trzymali go na muszce i zażądali pieniędzy! To, co zrobił pracownik banku, musiało ich jednak bardzo zaskoczyć. Wykazał się niezwykłą odwagą! Rabusie wyszli z pustymi rękami.

Zajście miało miejsce w piątek (26 czerwca), przed godz. 14:00, w jednej z placówek bankowych w dzielnicy Północ w Częstochowie. Dwaj mężczyźni weszli do placówki banku i przedmiotem przypominającym broń oraz siekierą sterroryzowali kasjera, żądając wydania pieniędzy. Pracownik wykazał się jednak niezwykłą odwagą!

- Z uwagi na zdecydowaną postawę pracownika, rabusie swojego celu nie osiągnęli. Ucieczkę podjęli samochodem osobowym, którym kierował trzeci ze sprawców (43-letni mężczyzna - red.) - mówią policjanci w Częstochowie.

Funkcjonariuszom szybko udało się zatrzymać przestępców, kilka minut po napadzie. Sprawcami okazali się mieszkańcy Częstochowy w wieku 32, 34 i 43 lat.

Po ocenie dowodów zebranych przez policjantów decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju.

Za to przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Super Raport 29 VI (goście: Kamiński, Czarnecki, Dziambor, Budka, Gawkowski, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.