Górnicy skarżą się na badanie trzeźwości! Narażenie życia i zdrowia

i

Autor: PGG

Coraz bliżej porozumienia górników z rządem. "Śląsk nie będzie krainą starych ludzi i zgaszonego światła o 20"

2021-01-26 14:16

Przedłużają się rozmowy strony społecznej z przedstawicielami Ministerstwa Aktywów Państwowych dotyczące umowy, która ma pozwolić na zamknięcie sektora węglowego w Polsce przed 2050 rokiem. Górnicy postawili twarde warunki dotyczące zamknięcia kopalń i transformacji branży. Teraz czas na prace w grupie roboczej.

Coraz bliżej do porozumienia górników z rządem w sprawie umowy społecznej, która ma pozwolić na zamknięcie sektora węglowego w Polsce przed 2050 rokiem. Podstawą negocjacji jest projekt umowy przygotowany przez związki zawodowe„ Są kwestie, w których się zgadzamy, ale są też takie kwestie, które wymagają uzgodnień.

- To są uzgodnienia w co najmniej kilku obszarach, jeśli chodzi o polski rząd: to kwestie pracownicze, społeczne, rozwojowe - mówił wczoraj wieczorem w Katowicach Artur Soboń wiczeszef MAP.

- Wreszcie o kwestie związane z klimatem i politykę energetyczną państwa, oraz kwestie związane z pomocą publiczną i wykorzystaniem tej pomocy do procesu wygaszania produkcji przez subwencje - dodawał Soboń.

Sonda
Górnictwo: Czy jesteś za likwidacją kopalń na Śląsku? [SONDA]

Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej solidarności przekonuje, że strona społeczna chce opracować taką umowę, aby wyjść z niej z twarzą.

- Myślę, że z podniesionym czołem będziemy mogli wyjść do mieszkańców Śląska i powiedzieć im, że nie będzie tutaj krainy starych ludzi i zgaszonego światła o 20.00 - mówi Kolorz.

Szczegóły i ostateczny kształt umowy społecznej górników z rządem będą teraz dyskutowane podczas roboczych spotkań, poświęconych konkretnym obszarom umowy. Nie ustalono jednak dokładnego harmonogramu tych spotkań.

Siłownie zamknięte, bo prof. Horban uważa, że można ćwiczyć na dworze. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE