Co za absurd! Sanepid w Katowicach nakazał nauczanie zdalne w... żłobku. Rodzice zdezorientowani

2020-10-28 14:29 Arkadiusz Nauka
Co za absurd! Sanepid w Katowicach nakazł nauczanie zdalne w... żłobku. Rodzice zdezorientowani
Autor: pixabay/sanepid Katowice Katowicki sanepid nakazł nauczanie zdalne w żłobku w Siemianowicach Śląskich

Absurdalna sytuacja na Śląsku. Katowicki sanepid wydał decyzję, zgodnie z którą w żłobku miejskim w Siemianowicach Śląskich ma zostać wprowadzone... nauczanie zdalne. Rodzice są oburzeni. Sprawę nagłośnił portal spidersweb.pl.

Protest kobiet pod siedzibą Ordo Iuris w Warszawie

Katowicki sanepid nakazał zdalne nauczanie... w żłobku

Do absurdalnej sytuacji doszło na Śląsku. Jak alarmuje serwis spidersweb.pl, sanepid w Katowicach nakazał naukę zdalną w... żłobku miejskim w Siemianowicach Śląskich. Jak do tego doszło? Wszystko zaczęło się w poniedziałek, 26 października. Wtedy właśnie żłobek miejski na swojej stronie internetowej poinformował o tym, że w porozumieniu z Inspektorem Sanitarnym dyrektor wydał decyzję o nie przyjmowaniu dzieci od poniedziałku tj. 26.10.2020 do 30.10.2020 roku, z powodu kontaktu dzieci z osobą chorą na COVID-19.

"Dotyczy to dzieci z grupy III Jeżyków i gr. IV Misiów." - brzmiał komunikat.

We wtorek, dyrekcja placówki poinformowała, że została już wydana opinia sanitarna dla grup Jeżyków i Misiów.

Co za absurd! Sanepid w Katowicach nakazł nauczanie zdalne w... żłobku
Autor: Sanepid Katowice Opinia Sanitarna dotycząca żłobka miejskiego w Siemianowicach Śląskich

W opinii sanitarnej sanepidu możemy przeczytać, że "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach opiniuje pozytywnie zdalną formę opieki w w grupach 3 i 4". Dodajmy, że taki był wniosek samej dyrekcji Żłobka Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Rodzice są zdezorientowani.

- Pojawia się mnóstwo wątpliwości. Czy żłobek będzie pracował? Czy rodzice będą mieli gdzie zaprowadzić dziecko? Czy dyrektor żłobka ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom, które kontaktu z osobą zakażoną nie miały i nie są na kwarantannie? Czy rodzicom należy się zasiłek? - zastanawia się pani Monika, matka 2-letniego Janka w rozmowie z Bizblog.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Protest kobiet w Katowicach 28.10. 2020 właśnie się rozpoczął. Strajkują studentki i doktorantki, a to nie koniec na dzisiaj [ZDJĘCIA]