Ciężarówka zderzyła się z pociągiem do Bielska-Białej. Pięć osób poszkodowanych

i

Autor: KP PSP Białogard

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem do Bielska-Białej. Pięć osób poszkodowanych

Pociąg Inter City "Szyndzielnia", relacji Ustka-Bielsko-Biała, zderzył się na niestrzeżonym przejeździe z samochodem ciężarowym. Pociągiem podróżowało 90 pasażerów. Najciężej ranni zostali maszynista, a także kierowca ciężarówki.

Ciężarówka zderzyła się z pędzącym pociągiem

Do koszmarnego wypadku w w Tychowie (woj. zachodniopomorskie) doszło 15 lutego ok. godz. 11:35. Pociąg IC "Szyndzielnia", który wyruszył z Ustki w stronę Bielska-Białej, zderzył się z samochodem ciężarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 

Pociąg wyhamował dopiero kilkadziesiąt metrów dalej. Najpoważniej ranny zostali maszynista i kierowca ciężarówki. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie rannych zostało sześć osób.

Jak informuje portal bielsko.biala.pl, zarówno maszynista, jak i kierowca ciężarówki, byli zakleszczeni. Ucierpiało także kilkoro pasażerów. Pociągiem podróżowało łącznie ok. 90 osób.

O wypadku poinformowało również PKP Intercity.

- W dniu 15.02.2023 roku z powodu wypadku na przejeździe kolejowym pociągu IC 84103/2 „Szyndzielnia” relacji Ustka - Bielsko- Biała Główna z pojazdem drogowym został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Grzmiąca - Białogard. Pasażerowi kontynuowali podróż komunikacją zastępczą - brzmiał komunikat.

Wypadek spowodował zmiany na trasie 10 innych pociągów. Uruchomiono ponadto komunikację zastępczą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE