Ciężarówka zderzyła się z pociągiem do Bielska-Białej. Pięć osób poszkodowanych

i

Autor: KP PSP Białogard

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem do Bielska-Białej. Pięć osób poszkodowanych

Pociąg Inter City "Szyndzielnia", relacji Ustka-Bielsko-Biała, zderzył się na niestrzeżonym przejeździe z samochodem ciężarowym. Pociągiem podróżowało 90 pasażerów. Najciężej ranni zostali maszynista, a także kierowca ciężarówki.

Ciężarówka zderzyła się z pędzącym pociągiem

Do koszmarnego wypadku w w Tychowie (woj. zachodniopomorskie) doszło 15 lutego ok. godz. 11:35. Pociąg IC "Szyndzielnia", który wyruszył z Ustki w stronę Bielska-Białej, zderzył się z samochodem ciężarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 

Pociąg wyhamował dopiero kilkadziesiąt metrów dalej. Najpoważniej ranny zostali maszynista i kierowca ciężarówki. Na miejscu musiał lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie rannych zostało sześć osób.

Jak informuje portal bielsko.biala.pl, zarówno maszynista, jak i kierowca ciężarówki, byli zakleszczeni. Ucierpiało także kilkoro pasażerów. Pociągiem podróżowało łącznie ok. 90 osób.

O wypadku poinformowało również PKP Intercity.

- W dniu 15.02.2023 roku z powodu wypadku na przejeździe kolejowym pociągu IC 84103/2 „Szyndzielnia” relacji Ustka - Bielsko- Biała Główna z pojazdem drogowym został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Grzmiąca - Białogard. Pasażerowi kontynuowali podróż komunikacją zastępczą - brzmiał komunikat.

Wypadek spowodował zmiany na trasie 10 innych pociągów. Uruchomiono ponadto komunikację zastępczą.