Christmas Garden w śląskim zoo zachwyca świątecznym klimatem. Znamy ceny i atrakcje

2022-11-19 15:50

Christmas Garden Chorzów to jedyny tego typu park świątecznych iluminacji w Polsce. Taką nazwę przybrał Śląski Ogród Zoologiczny na czas świąt Bożego Narodzenia. Park świateł i dźwięków w Chorzowie dostępny będą przez dwa miesiące. Sprawi, że spacery w zoo po zmroku są wyjątkowym przeżyciem. Znamy ceny i atrakcje.

Christmas Garden w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Świąteczne iluminacje przyciągają do śląskiego w zoo w Chorzowie całe rodziny. Znajdziemy tu 22 instalacje, które przyciągają uwagę nie tylko światłem, kształtem, ale także dźwiękiem. Oprócz typowo świątecznych elementów znajdziemy także iluminacje przypominających o lokatorach zoo: jest nosorożec, pingwiny i żyrafa. 

Cała instalacja Christmas Garden Chorzów to prawie 2-kilometrowa ścieżka, która ułożona jest tak, aby goście mogli przeżyć fantastyczną przygodę.

Atrakcje Christmas Garden Chorzów

Już wejście do Christmas Garden robi ogromne wrażenie i składa się z tysięcy kolorowych światełek.

Po drodze mijamy bajeczną wodę, gdzie specjalne urządzenie wytwarza delikatną mgiełkę, na której latają świetlne ptaki i motyle.

Kolejny element to „świetlne pole”. Składa się z 30 tysięcy diod świetlnych, które zamontowano na terenie ponad tysiąca metrów kwadratowych. Święcącą w rytm specjalnie skomponowanej przez Burkharda Fincke. Zwiedzający świetlną wystawę zobaczą także m.in. „Magiczną fontannę”, „Gwiezdny deszcz”, „Drzewo życzeń” czy „Taniec wróżek”.

Dżungla świetlna robi chyba największe największe wrażenie, bo słychać odgłosy dzikich zwierząt.

– Laserowe światło pada na unoszącą się mgłę. Oprócz efektów wizualnych towarzyszą nam odgłosy zwierząt. To instalacja, która z pewnością spodoba się odwiedzającym – wskazuje Aneta Kupczak z firmy Motionmusic, która realizuje Christmas Garden Chorzów.

Christmas Garden Chorzów. Ceny biletów

Normalne: jednorazowe wejście do Christmas Garden Chorzów

  • Poniedziałek – Czwartek: od 39,00 PLN
  • Piątek – Niedziela: od 49,00 PLN
  • 16 grudnia – 15 stycznia: od 49,00 PL

Dziecięce od 6 do 14 lat

  • Poniedziałek – Czwartek: od 33,00 PLN
  • Piątek – Niedziela: od 39,00 PLN
  • 16 grudnia – 15 stycznia: od 39,00 PLN

Wstęp dla dzieci do lat 6 jest darmowy 

Zobacz zdjęcia z Christmas Garden Chorzów

- Ja się cieszę, że zoo będzie żyło nie tylko w ciągu dnia, w zimę zoo pracuje normalnie do 16, ale także właśnie późnym popołudniem i wieczorem zoo będzie miejscem, które będzie przyciągać mam nadzieję całe rodziny z dziećmi. Bardzo tu jest bajkowo, pięknie, wszystko jest podświetlone. Myślę, że w tych trudnych czasach warto wybrać się do chorzowskiego zoo, trochę oderwać się od rzeczywistości i pochodzić trochę w bajkowej krainie - mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Jak podkreślają twórcy instalacji, Christmas Garden tworzą urządzenia o stosunkowo niskim poborze mocy, wyposażone w żarówki LED. Zużycie energii na odwiedziny jednej osoby w Christmas Garden Chorzów odpowiada 20 minutom prasowa żelazkiem.

- Od samego początku nam jak i firmie, która to organizuje za co jej dziękuję, że podeszła ze zrozumieniem, zależało na tym, żeby zwierzęta czuły się tutaj komfortowo. Trasa jest tak ustalona, że w większości przebiega tam gdzie nie ma pawilonów - mówi Marek Mitrenga, dyrektorem Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE