Chorzów: Podawał się za pracownika wodociągów, ukradł seniorce pieniądze i biżuterię. Rozpoznajesz go?

2020-04-28 12:32 NAU
Chorzów: Podawał się za pracownika wodociągów, ukradł seniorce pieniądze i biżuterię. Rozpoznajesz go?
Autor: KMP Chorzów

Policjanci z Chorzowa opublikowali portret pamięciowy mężczyzny podejrzanego o to, że okradł starszą kobietę, podając się za pracownika wodociągów. Policjanci liczą na pomoc internautów i proszą o kontakt wszystkich, którzy mają jakieś informacje w tej sprawie. Szczegóły na slask.eska.pl.

Chorzów: Podawał się za pracownika wodociągów, okradł starszą kobietę

Policjanci z Chorzowa prowadzą sprawę kradzieży pieniędzy i biżuterii, do której doszło 21 kwietnia. Do mieszkania seniorki zapukał mężczyzna, który podał się za pracownika wodociągów. Gdy kobieta wpuściła go do mieszkania, podstępem odwrócił jej uwagę i ukradł pieniądze i biżuterię. Na podstawie zapamiętanego przez pokrzywdzoną rysopisu, powstał portret pamięciowy złodzieja.

Jak informuje policja, podejrzany mężczyzna wszedł do jej mieszkania, a następnie wykorzystując nieuwagę seniorki, ukradł jej pieniądze oraz biżuterię. Śledczy nie wykluczają możliwości udziału w tym przestępstwie innej osoby.

- Według zeznań pokrzywdzonej, mężczyzna był w wieku ok.35-40 lat, miał ok. 175 cm wzrostu, był szczupłej budowy ciała, miał krótkie blond włosy krótkie, nie miał zarostu na twarzy i był jasnej karnacji ciała. Publikujemy portret pamięciowy sprawcy, licząc na Państwa pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Gwarantujemy anonimowość oraz zweryfikowanie każdej otrzymanej informacji. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z chorzowskimi policjantami pod numerem telefonu 47854 52 66 , bądź 112. Informacje można również wysłać mailowo na adres: komendant@chorzow.ka.policja.gov.pl. - informuje chorzowska policja.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami