Chorzów: Olbrzymie utrudnienia dla kierowców. Ruszyła przebudowa ul. 3-go Maja

2019-11-06 7:08 Agnieszka Kucjas-Karkoszka
Chorzów: Olbrzymie utrudnienia dla kierowców. Ruszyła przebudowa ul. 3-go Maja
Autor: MZUiM Chorzów

Rozpoczęła się warta 70 milionów złotych inwestycja drogowa. Chodzi o przebudowę ulicy 3-go Maja w Chorzowie. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Na początek drogowcy wezmą się za odcinek pomiędzy ulicą Bytomska w Świętochłowicach, a Składową w Chorzowie.

Chorzów: Olbrzymie utrudnienia dla kierowców. Ruszyła przebudowa ul. 3-go Maja.

W ramach inwestycji Tramwaje Śląskie S.A. położą drugi tor w rejonie mijanki na Szarlocińcu. A co za tym idzie tramwaj linii 11 pojedzie drogą dwutorową na całej długości. W trakcie remontu powstanie też nowa ścieżka rowerowa, przystanki komunikacji miejskiej, a chodniki zyskają nową nawierzchnię. Ale zanim to się stanie, mieszkańców Chorzowia czekają spore utrudnienia.

Pierwsze zmiany czekają kierowców na odcinku od ul. Składowej w Chorzowie do skrzyżowania z ul. Bytomską w świętochłowickich Piaśnikach. Przez ponad 2 miesiące będzie można nią dojechać jedynie w kierunku Świętochłowic.

Przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie. Będą utrudniednia!

- Nie będzie można wjechać w ul. 3-go Maja od Świętochłowic. Trzeba będzie kierować się kawałek w kierunku Bytomia, potem przez ul. Ślężan i Opolską i ulicą Składową powrócić na ul. 3-go Maja - tłumaczy Piotr Wojtala, dyrektor chorzowskiego MZUiM-u.

Tym objazdem kierowcy pojadą co najmniej do 25 stycznia. Ale to nie koniec utrudnień. Cała przebudowa ma trwać do końca 2021 roku.