Chorzów: 26-latek wpadł przez policyjnego psa Netę. Suczka znalazła dużą ilość narkotyków

i

Autor: slaska.policja.pl Chorzów: 26-latek wpadł przez policyjnego psa Netę. Suczka znalazła dużą ilość narkotyków

Chorzów: 26-latek wpadł przez policyjnego psa Netę. Suczka znalazła dużą ilość narkotyków

Policjanci z Chorzowa zatrzymali 26-latka, który posiadał dużą ilość narkotyków. Udało się je wykryć dzięki pomocy suczki Nety.

Z informacji, jakie posiadali chorzowscy kryminalni, wynikało, że 26-latek może posiadać w swoim mieszkaniu znaczną ilość narkotyków. Dlatego też odwiedzili go w ubiegły czwartek. I to nie sami. Towarzyszyła im Neta - specjalnie wyszkolony pies do znajdowania narkotyków. 26-latek był zaskoczony wizytą policjantów. Gdy tylko ich zobaczył przed drzwiami, chciał je zamknąć, ale policjanci mu to uniemożliwili. 

Mężczyzna początkowo był agresywny, próbował nawet zniszczyć swój telefon, aby nie znalazł się w rękach stróżów prawa. Po chwili chorzowianin uspokoił się, policjanci zapytali go, czy w mieszkaniu znajdują się narkotyki, lecz nie usłyszeli odpowiedzi - relacjonuje chorzowska policja. 

Dlatego w ruch poszedł nos Nety. Policyjna suczka w różnych częściach mieszkania znalazła marihuanę oraz metamfetaminę, z których można było przygotować ponad 2400 działek dilerskich. Zabezpieczono również 10 tys. zł w gotówce. 26-latek został zatrzymany, a dzień później usłyszał zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE