Lekarze w szpitalu

i

Autor: Natanael Melchor

Chłopiec przeżył upadek z 3. piętra. Będzie wybudzony ze śpiączki

2022-07-31 11:31

Chłopiec wypadł z ona na trzecim piętrze bloku socjalnego w Jastrzębiu Zdroju. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przygotowują się do wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej. Jego stan zdrowia się poprawia. Prokurator zastosował sankcje dla rodziców.

Poprawia się stan 3-latka z Jastrzębia-Zdroju. Chłopiec wypadł w piątek późnym popołudniem z okna mieszkania na 3 piętrze. W chwili wypadku dziecko było samo w pomieszczeniu z uchylonym oknem. Ojciec wyszedł do sąsiada, a jego partnerka do toalety. Oboje byli nietrzeźwi. 3-latek w stanie ciężkim przebywa od piątku w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Chłopiec od piątku przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jest w stanie ciężkim, natomiast w przez te dwa dni stan pacjenta ustabilizował się na tyle, że lekarze zaczynają sią przygotowywać się do wybudzenia chłopca ze śpiączki farmakologicznej. Są to więc bardzo ostrożne, ale jednak optymistyczne rokowania - mówi rzecznik szpitala, Wojciech Gumułka.

Zarzuty dla ojca i matki dziecka

Ojciec chłopca i jego partnerka zostali w niedzielę doprowadzeni do prokuratury. 

Ostatecznie prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego dla ojca i partnerki zarzuty z art. 160 paragraf 1 KK. "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".