Skocz z korony Stadionu Śląskiego. Dream Jump w kwietniu w Chorzowie

i

Autor: Stadion Śląski (Facebook)

Ekstremalna atrakcja!

Chcesz zobaczyć Chorzów z niecodziennej perspektywy? Skocz z dachu Stadionu Śląskiego

Już wkrótce na Stadionie Śląskim pojawi się nowa atrakcja. Chętni będą mogli skoczyć z najwyższego punktu na dachu obiektu. Platforma dla skoczków została zamontowana aż 40 metrów nad ziemią.

Skok wykonuje się w technice "dream jump". Podstawą układu są dwie liny dynamiczne, luźno rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami. Ich ułożenie przypomina literę "U".

Dzięki takiemu układowi możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania. A to sprawia, że skoczek zyskuje możliwość wykonywania wielu akrobacji w czasie lotu. Można robić salta, gwiazdy, a nawet skoki wieloosobowe czy z przedmiotami.

Technikę "dream jump" stworzył Tomasz Zieliński. Pierwszy skok w tym stylu oddał w 1997 roku w Głogowie z wysokości 7 metrów. Obecny rekord to skok z wysokości 222 metrów.

W przypadku Stadionu Śląskiego specjalną platformę do skoków zamontowano na wysokości 40 metrów. Dzięki wykorzystaniu techniki "dream jump" skok będzie z dachu obiektu będzie trwał tyle, co z dźwigu bungee z wysokości 90 metrów.

Ekstremalna atrakcja jest przeznaczona dla osób pełnoletnich. Górny limit wagowy wynosi 120 kg, dolnego nie ma. Chętni skoczkowie będą mogli skorzystać z atrakcji po raz pierwszy 29 kwietnia. Później skoki będą się odbywać w wybrane weekendy wolne od imprez masowych. Atrakcja będzie dostępna przez cały sezon wiosenno-letni.

Bilety online są dostępne TUTAJ. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE