Chcesz się wyżyć? Przyjdź na trening. Zawodnicy rugby z Mysłowic zachęcają młodych ludzi do uprawiania sportu

2021-10-20 14:01
Zawodnicy rugby z Mysłowic zachęcają młodych ludzi do uprawiania sportu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Zawodnicy rugby z Mysłowic zachęcają młodych ludzi do uprawiania sportu

Niszczenie ławek, koszy na śmieci, malowanie ścian budynków. Każdego dnia w Mysłowicach dochodzi do aktów wandalizmu. Za dewastacje w mieście w większości przypadków odpowiadają młodzi ludzie. Dlatego zawodnicy rugby z Mysłowic jeżdżą po szkołach i zachęcają uczniów, by przyszli wyżyć się na treningu, a nie na miejskiej architekturze.

Mysłowicki Klub Rugby Hegemon rozpoczął kampanię społeczną dotyczącą aktów wandalizmu i dewastacji miejskiej przestrzeni. W ramach akcji zawodnicy odwiedzają mysłowickie szkoły podstawowe i zachęcają tych, których rozpiera energia do przyjścia na treningi.

- Problem dewastacji w Mysłowicach jest spory. Widać to na elementach małej architektury: na ławeczkach, śmietnikach, czy ogrodzeniach, ale problem dewastacji jest też w szkołach. Także wspólnie z Akademią Hegemon zorganizowaliśmy taką akcję "Stop dewastacji Mysłowic" i wyruszyliśmy w trzydniowy maraton po szkołach - powiedziała nam Anna Górny z Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

- Próbujemy pokazać dzieciakom alternatywę, w jaki sposób mogą wyładować swoją energię i po prostu nie szkodzić. Dzieciakom pokazujemy formacje, które wykorzystujemy na meczach i chcemy przekazać jak można tą agresję spożytkować. Mamy paru takich łobuzów w klubie, no i z czasem każdy trening zmienia swoje postanowienia i z takiego łobuza robi się pokorny chłopiec - mówią zawodnicy mysłowickiego Klubu Rugby Hegemon.

Podczas spotkań z uczniami Straż Miejska informuje też o ewentualnych konsekwencjach jakie mogą czekać młodych ludzi, którzy dokonują aktów wandalizmu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE