Chcą spełnić dziecięce marzenia. Wyjątkowa zbiórka dla małych pacjentów śląskich szpitali

2019-11-06 7:20 Arkadiusz Nauka/Joanna Łukawska
Chcą spełnić dziecięce marzenia. Wyjątkowa zbiórka dla małych pacjentów śląskich szpitali
Autor: Joanna Łukawska

Już niebawem, bo 25 listopada obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej właśnie okazji fundacja Mam Marzenie zorganizowała zbiórkę maskotek, gier, książek czy artykułów szkolnych, które trafią następnie do małych pacjentów szpitali w Katowicach, Zabrzu i Chorzowie. Zbiórka potrwa do 21 listopada

Chcą spełnić dziecięce marzenia. Wyjątkowa zbiórka dla małych pacjentów śląskich szpitali.

Fundacja Mam Marzenie chce spełnić kolejne dziecięce marzenia. Tym razem okazją jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś jest na całym świecie kultową zabawką, występuje w świecie bajki, filmu, książki, a nawet showbiznesu. Dla dzieci jest jednak przede wszystkim kimś, do kogo można się przytulić i powierzyć swoje sekrety.

- Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które od lat spędzamy w wyjątkowy sposób, zbierając dla naszych podopiecznych maskotki, gry czy książki. Zabawki nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom, ale także mają ogromny wpływ na ich rozwój - mówi Kinga Szewczyk, rzeczniczka prasowa fundacji Mam Marzenie

Do 21 listopada trwa zbiórka pluszaków dla podopiecznych szpitali.

W tej niezwykłej akcji, organizowanej przez fundację Mam Marzenie może wziąć udział każdy. Wystarczy jedynie przekazać zabawki wolontariuszom, czekającym w Zespole Katolickich Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach przy ulicy Kobylińskiego 4. Zabawki można też przekazać, wysyłając paczkę na adres: Fundacja Mam Marzenie o.Katowice, ul. Warszawska 6/117, 40-006 Katowice.

Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą misie, gry i zabawki pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Zabrzu oraz Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Dzieci otrzymają zabawki dokładnie w Dniu Pluszowego Misia, czyli 25 listopada. 

Przedstawiciele fundacji Mam Marzenie zaznaczają, że do ich podopiecznych, przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić tylko nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom.