Ceny mieszkań w Śląskiem. Sosnowiec z nowym rekordem

i

Autor: UM Sosnowiec Ceny mieszkań w Śląskiem. Sosnowiec z nowym rekordem

Rynek nieruchomości

Ceny mieszkań w Śląskiem. Sosnowiec z rekordowym wzrostem

Czy ceny mieszkań rosną czy spadają? Jak się okazuje - to zależy, o którym mieście mówimy. Na przykład w Sosnowcu ceny wzrosły na tyle, że został tam ustanowiony nowy rekord.

Ceny mieszkań w regionie. Sosnowiec z nowym rekordem!

Ceny mieszkań w naszym kraju pozostają stabilne - tak się okazuje. - W praktyce oznacza to, że po miesiącu niewielkich spadków przychodzą niewielkie wzrosty, później znów spadki itd. - czytamy w raporcie Expandera i Rentier.io. Nominalne ceny mieszkań w lutym tego roku były przeciętnie o 2 proc. wyższe niż przed rokiem. Ale trzeba również zaznaczyć, że - w porównaniu z majem 2022 roku, czyli szczytem cenowym - ceny wciąż są niższe (o 1,2 proc.). 

A jak to wygląda w naszym regionie? We wspomnianej analizie uwzględniono trzy miasta:

  • Częstochowę,
  • Katowice i
  • Sosnowiec.

W tym pierwszym cena za metr kwadratowy mieszkania wynosiła w lutym tego roku ok. 6148 zł. W stolicy województwa trzeba było natomiast zapłacić 7571 zł. W Sosnowcu ceny wzrosły na tyle, że został tam ustanowiony nowy rekord i wynosi on obecnie 6458 zł za metr kwadratowy (wzrost o 8 proc. w porównaniu do lutego 2022). 

W porównaniu z innymi miastami w Polsce, na Śląsku ceny mieszkań są relatywnie nadal niskie. Ponad 10 tys. za metr kwadratowy zapłacimy m.in. we Wrocławiu, Poznaniu,  czy w Warszawie, gdzie metr kwadratowy kosztuje ponad 13 tys. zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE