Całoroczna ścianka wspinaczkowa w dzielnicy Maczki, czy Park Dinozaurów "Dino". Znane są wyniki VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu

2021-11-16 13:48

Głosowanie trwało przez 11 dni. Pomysłów mieszkańców na zmiany w Sosnowcu było 93. W sumie 17 339 głosujących oddało 31 870 głosów. Dzięki temu w przyszłym roku zrealizowanych zostanie 27 inwestycji.

W Parku Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym powstanie Dino Park. Na inwestycje wartą 1 milion złotych zagłosowało 3489 mieszkańców.

- Wszyscy mieszkańcy mogli głosować i ten projekt faktycznie cieszył sie największą popularnością. W przyszłym roku powinny się pojawić figurki dinozaurów, prehistoryczni mieszkańcy, jaskinie. Bo sam projekt to nie typowy park dinozaurów, ale ma być jakby ścieżka edukacyjna śladami człowieka z dawnych lat - powiedziała nam Joanna Grabarczyk z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Projekt zakłada też powstanie „Zielonego Zakątka", czyli miejsca wypoczynku i edukacji przyrodniczej, której jednym z elementów będzie zielony labirynt. Dodatkowo wokół stawu Leśna w Parku w Kazimierzu Górniczym pojawią się leżaki.

Dzięki VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Milowicach powstanie strefa sportu na os. Kalety, na Pogoni ciąg dalszy „Perły Pogoni” (tym razem wymiana alejek w okolicy placu zabaw w parku Dietla), na Starym Sosnowcu odmieniony zostanie skwerek, w Zagórz m.in. strefa relaksu w Parku Kępa i skwerek przy Kieleckiej. Dzięki tej edycji Niwka będzie zaJERZYsta, a w Kazimierzu powstaną nowe miejsca parkingowe.

W tej edycji głosowały głównie kobiety, które stanowiły 58,8% głosujących. Najwyższą frekwencję mieliśmy w Milowicach 19,8%, Maczkach 18,6% i Ostrowach Górniczych 15,5%. Najsłabiej wypadła Środula 5,6%, Modrzejów, Jęzor, Bór 6,3% i centrum 6,7%.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE