Plac Zabaw w Sosnowcu

i

Autor: fb Arkadiusz Chęciński Plac Zabaw w Sosnowcu

Całoroczna ścianka wspinaczkowa w dzielnicy Maczki, czy Park Dinozaurów "Dino". Znane są wyniki VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu

2021-11-16 13:48

Głosowanie trwało przez 11 dni. Pomysłów mieszkańców na zmiany w Sosnowcu było 93. W sumie 17 339 głosujących oddało 31 870 głosów. Dzięki temu w przyszłym roku zrealizowanych zostanie 27 inwestycji.

W Parku Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym powstanie Dino Park. Na inwestycje wartą 1 milion złotych zagłosowało 3489 mieszkańców.

- Wszyscy mieszkańcy mogli głosować i ten projekt faktycznie cieszył sie największą popularnością. W przyszłym roku powinny się pojawić figurki dinozaurów, prehistoryczni mieszkańcy, jaskinie. Bo sam projekt to nie typowy park dinozaurów, ale ma być jakby ścieżka edukacyjna śladami człowieka z dawnych lat - powiedziała nam Joanna Grabarczyk z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Projekt zakłada też powstanie „Zielonego Zakątka", czyli miejsca wypoczynku i edukacji przyrodniczej, której jednym z elementów będzie zielony labirynt. Dodatkowo wokół stawu Leśna w Parku w Kazimierzu Górniczym pojawią się leżaki.

Dzięki VIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Milowicach powstanie strefa sportu na os. Kalety, na Pogoni ciąg dalszy „Perły Pogoni” (tym razem wymiana alejek w okolicy placu zabaw w parku Dietla), na Starym Sosnowcu odmieniony zostanie skwerek, w Zagórz m.in. strefa relaksu w Parku Kępa i skwerek przy Kieleckiej. Dzięki tej edycji Niwka będzie zaJERZYsta, a w Kazimierzu powstaną nowe miejsca parkingowe.

W tej edycji głosowały głównie kobiety, które stanowiły 58,8% głosujących. Najwyższą frekwencję mieliśmy w Milowicach 19,8%, Maczkach 18,6% i Ostrowach Górniczych 15,5%. Najsłabiej wypadła Środula 5,6%, Modrzejów, Jęzor, Bór 6,3% i centrum 6,7%.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"