Pożar w Dąbrowie Górniczej

i

Autor: Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. A. Szklarskiego

Dąbrowa Górnicza

Cała rodzina ucierpiała w pożarze mieszkania. Z myślą o nich szkoła organizuje charytatywny kiermasz

W sobotę 3 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 (ul. Morcinka 4) odbędzie się sąsiedzki kiermasz. Dochód w całości zostanie przeznaczony na wsparcie rodziny, która ucierpiała w pożarze domu.

Tragedia rozegrała się w miniony piątek na osiedlu Broadway w Dąbrowie Górniczej. Pożar wybuchł wieczorem w mieszkaniu na 10. piętrze bloku przy ul. Morcinka. Zanim na miejsce przyjechała straż pożarna, ogień zdążył już strawić większą część mieszkania. Teraz konieczny jest kapitalny remont i zakup nowego wyposażenia.

W wyniku zdarzenia ucierpiała pięcioosobowa rodzina. Rodzice i troje dzieci trafili do szpitali. Rodzice przebywają na oddziale Centrum Leczenia Oparzeń Szpitala w Siemianowicach Śląskich, a dzieci są leczone w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie i w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Wszyscy są poważnie ranni.

To właśnie z myślą o poszkodowanej w pożarze rodzinie dyrekcja szkoły postanowiła zorganizować kiermasz.

Dwoje dzieci to nasi absolwenci, jedno to uczeń. Wiele osób w szkole czy na osiedlu dobrze zna tę rodzinę, to lubiani ludzie. Liczę, że mieszkańcy chętnie włączą się do akcji i pomogą – podkreśla Monika Jagodzińska, dyrektor SP 29.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godz. 9 i potrwa do południa. W jego trakcie będzie można kupić symboliczne cegiełki oraz ciasta upieczone przez uczniów i rodziców. W planach są także audycje, w których do wylicytowania będą grafiki, ceramika i książki.

Wydarzenie wspierają m.in. Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Miejski Klub Sportowy, Centrum Sportu i Rekreacji, a także Miejska Biblioteka Publiczna.

Poszkodowaną w pożarze rodzinę można też wspomóc, wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę w serwisie zrzutka.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE