IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu zdobyło głosami internautów, tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2023

i

Autor: IV LO im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu /FB

Sukces

Bytomski „Sikorak" nagrodzony przez filmowców. Otrzymał tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2023"

2023-09-22 12:14

IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu zdobyło głosami internautów tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2023". W nagrodę za wygraną w plebiscycie o popularnym „Sikoraku" nakręcono FILM. Zobaczcie!

„Sikorak" w Bytomiu najlepszy według internautów dla filmowców

Tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2023" uzyskało głosami internautów IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu. W ramach nagrody za wygraną w plebiscycie Silesia Film przygotowała film promujący „Sikoraka". Będzie wyświetlany przez najbliższy czas przed seansami filmowymi w Kinie Kosmos i Kinie Światowid w Katowicach.

IV Liceum Ogólnokształcące mieści się w secesyjnym budynku dawnej Szkoły Realnej przy ul. Władysława Sikorskiego 1 w Bytomiu, budowanym w latach 1901-1902.

Wrażenie robi secesyjny styl z wieżyczką zegarową i dzwonem

Internauci docenili walory estetyczne budynku. Od zewnątrz ściany pokryte są cegłą glazurowaną, front ozdobiony jest herbem Bytomia. Nad dwuspadowym dachem krytym dachówką wznosi się z kolei wieżyczka zegarowa z dzwonem.

Budynek obecnego bytomskiego „Sikoraka" od 28 marca 1977 wpisany jest do rejestru zabytków woj. śląskiego. Zobaczcie FILM. 

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE