Bytom: pracownica banku uratowała seniorkę przed oszustem

i

Autor: KMP Bytom

Bytom: pracownica banku uratowała seniorkę przed oszustem

Policjanci z Bytomia podziękowali pracownicy placówki bankowej, która wykazała się czujnością i uratowała seniorkę przed oszustem. Jej postawa zasługuje na wyrazy uznania.

Czujna pracownica banku w Bytomiu pomogła seniorce

Dwa tygodnie temu mężczyzna, który podawał się za policjanta, próbował wyłudzić pieniądze od 75-letniej mieszkanki Bytomia.

Przekonał seniorkę, że jej pieniądze, które posiada w banku, są zagrożone. Dodał, że musi je wypłacić i we wskazanym miejscu przekazać policjantowi, aby ich nie stracić.

Seniorka, po rozmowie telefonicznej, szybko udała się oddziału banku znajdującego się przy ul. Dalekiej w Bytomiu, aby wypłacić znaczną sumę pieniędzy.

Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klientki i chęć wypłaty dużej kwoty, powiadomiła o tym wszystkim swoją przełożoną. Dyrektor oddziału banku zawiadomiła policjantów o tej podejrzanej sytuacji.

Mundurowi potwierdzili, że seniorka, gdyby nie czujność pracownicy placówki banku, padłaby ofiarą oszusta.

Policjanci z Komendy Miejskiego Policji w Bytomiu podziękowali i złożyli gratulacje za wzorową postawę pracownicy banku. - Taka obywatelska postawa zasługuje na uznanie i stanowi jednocześnie przykład tego, że współpraca z policją jest nieodzownym elementem w zwalczaniu przestępczości - informują bytomscy policjanci. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE