Bytom: Dają życie starym ubraniom i przerabiają je... na materiałowe torby, które zastąpią foliówki [ZDJĘCIA]

2019-11-24 9:46
Dajż życie starym ubraniom i przerabiają je... na materiałowe torby, które zastąpią foliówki
Autor: Piekna strona miasta

Grupa społeczniczek z działającej w Bytomiu organizacji "Piękna strona miasta" zorganizowała proekologiczną, przedświąteczną akcję. Aktywistki zbierają używane ubrania, pościel czy firany i dają im drugie życie, przerabiając je na materiałowe torby, które z powodzeniem będą mogły zastąpić popularne, plastikowe reklamówki podczas przedświątecznych zakupów. I nie tylko wtedy. Zobaczcie zdjęcia.

Grupa 10 kobiet z organizacji Piękna strona miasta zorganizowała akcję "zamień foliówkę na materiałówkę". Jej założeniem jest uszycie toreb materiałowych ze starych ubrań, obrusów, firan czy zasłon. Później te torby zostaną rozdane wszystkim, którzy w przedświąteczny weekend wybiorą się na zakupy do Plejady Bytom.

Foliowe torebki mają bardzo krótkie życie, jest z nimi problem bo zalegają na wysypiskach. Nasza akcja ma na celu ograniczyć użycie szkodliwych foliówek i zastąpienie ich materiałowymi torbami. To ważne szczególnie tu, na Śląsku gdzie mamy problem z nielegalnymi wysypiskami - tłumaczy Urszula Mazurowska z Pięknej strony miasta.

Założenia projektu są proste: Panie chcą pozyskać używane ubrania, pościel czy firany i dać im drugie życie, przerabiając je na materiałowe torby, które z powodzeniem będą mogły zastąpić popularne, plastikowe reklamówki podczas przedświątecznych zakupów.

Zbiórka materiałów odbywa się w kilku punktach miasta:

  • Niepubliczne Przedszkola i Żłobki TIKA
  • W Lufcie,
  • ZSAEiO,
  • Bytomski Ośrodek Edukacji,
  • SP nr 27 w Łagiewnikach

Co stanie się z zebranym materiałem? Aktywistki wraz z uczniami Technikum Przemysłu Mody oraz z pomocą fachowców z ZSAEiO, BOE oraz Malinova Atelier uszyją materiałowe torby różnej wielkości i o różnych fasonach.

- Torby te przekażemy zupełnie za darmo mieszkańcom miasta podczas przedświątecznych zakupów, zachęcając ich do rezygnacji z toreb plastikowych. Dlatego też podczas finału akcji będzie można nas spotkać nas na pasażu Atrium Plejada, gdzie w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie będziemy je bezpłatnie wręczać klientom - zachęca Urszula Mazurowska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE