Gwałtowne burze przeszły przez Polskę. Armagedon z woj. śląskim i opolskim

i

Autor: Facebook: UM Opole Gwałtowne burze przeszły przez Polskę. Armagedon z woj. śląskim i opolskim

Burzowy armagedon w Polsce. Zerwane dachy, woda wdarła się do szpitala [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-20 7:43

Gwałtowne burze z ulewnym deszczem i bardzo silnymi porywami wiatru przetoczyły się przez Polskę w piątek wieczorem. Uszkodzone dachy, zalane ulice i posesje. Strażacy mieli ręce pełne roboty. Najwięcej w województwie śląskim oraz opolskim.

Piątkowy wieczór w południowej części Polski nie należał do najbezpieczniejszych. Zwłaszcza w województwie śląskim oraz opolskim, przez które przetoczyły się gwałtowne burze z ulewami, gradem i silnym wiatrem. W województwie śląskim strażacy odnotowali 140 interwencji – najwięcej w powiecie gliwickim, pszczyńskim oraz raciborskim. Zgłoszenia dotyczyły zalanych dróg i posesji, ale też uszkodzonych i zerwanych dachów – na budynku jednorodzinnym i budynku gospodarczym w powiecie raciborskim oraz na zakładzie produkcyjnym kowalstwa artystycznego w powiecie pszczyńskim.

Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, w sobotę rano dostaw energii elektrycznej nie miało ponad 4400 odbiorców w regionie – najwięcej gminach: Buczkowice (powiat bielski), Lipowa i Łodygowice (powiat żywiecki), oraz Koziegłowy (powiat myszkowski).

Sporo szkód burze wyrządziły także w województwie opolskim – najwięcej w samym Opolu. Strażacy mieli mnóstwo pracy w związku z powalonymi drzewami, uszkodzonymi dachami, zalanymi obiektami. Woda wdarła się m.in. do budynku szpitala wojewódzkiego.

Trzciny i bagno. Jezioro Słoneczne znika w oczach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE