Trwa budowa części obwodnicy zachodniej Gliwic na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego

i

Autor: K.Krzemiński/UM Gliwice

Komunikacja

Budowa kolejnej części zachodniej obwodnicy Gliwic. We wrześniu zlikwidowany będzie przejazd wahadłowy

2023-09-21 10:56

Trwa realizacja jednej z największych inwestycji w historii Gliwic - budowa blisko 2-kilometrowego odcinka zachodniej obwodnicy od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego. Co dotąd zostało zrobione, a co przed nami i kiedy finał prac? Zobaczcie NOWE ZDJĘCIA.

Dwukilometrowy odcinek obwodnicy z udogodnieniami dla rowerzystów i pieszych

Powstająca część zachodniej obwodnicy na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego w Gliwicach to droga jednojezdniowa, z jednym pasem ruchu w każdą stronę, z możliwością dobudowy w przyszłości drugiej jezdni.

Ma liczyć dwa kilometry, a na obu jej końcach przewidziano skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Wybudowana zostanie również tarcza skrzyżowania z przyszłą obwodnicą Ostropy. Przewidziano także bezpieczny przejazd dla rowerów, w części z wykorzystaniem zaprojektowanego ciągu pieszo-rowerowego, w części – dróg dojazdowych do pól.

Cały odcinek ma być oświetlony z wykorzystaniem energooszczędnego oświetlenia LED. Na trasie nie zabraknie zieleni, w tym drzew i krzewów w pasie drogowym.

Trwają prace przy zatokach autobusowych i ekranach akustycznych. Co dalej?

Trwają prace związane z budową drogi. Na ukończeniu są w obrębie kanalizacji deszczowej i jednego z pięciu zbiorników retencyjnych. Od strony skrzyżowania obwodnicy z ul. Daszyńskiego stoją już słupy stanowiące stelaż pod budowane ekrany akustyczne. Budowlańcy działają także w obrębie zatok autobusowych i przyszłego skrzyżowania z obwodnicą Ostropy.

Do końca września ma zostać zlikwidowany przejazd wahadłowy, zostaną wykonane fundamenty pod oświetlenie uliczne.

Mniejszy ruch w centrum Gliwic, lepsza komunikacja między dzielnicami

Ostatni etap tymczasowej organizacji ruchu zaplanowano na październik. W ciągu ul. Okulickiego budowana będzie wyspa drogowa.

Budowany odcinek ma przejąć ruch samochodowy z Drogi Krajowej nr 78, dzięki czemu łatwiej będzie przemieszczać się pomiędzy dzielnicami Gliwic. Połączy się z istniejącą już częścią zachodniej obwodnicy (od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej), a docelowo także z jej częścią południową (od ul. Rybnickiej do ul. Pszczyńskiej).

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE