Budowa nowej linii tramwajowej w Sosnowcu wkracza w kolejny etap. Od dziś zmiany w ruchu na ulicy Braci Mieroszewskich

2021-10-14 13:37
Budowa nowej linii tramwajowej w Sosnowcu
Autor: Tramwaje Śląskie Budowa nowej linii tramwajowej w Sosnowcu

Kluczowym elementem budowy nowej linii tramwajowej w Sosnowcu Zagórzu jest tunel pod ul. Braci Mieroszewskich. Pierwsza jego część jest już wybudowana i dziś nastąpiła zmiana organizacji ruchu, po której rozpocznie się budowa drugiej połowy przyszłego tunelu.

Kierowcy jadą po nowowybudowanym odcinku wschodniej jezdni.

- Jezdnia zachodnia, na której do tej pory odbywał się ruch zostanie zamknięta. Zmiana organizacji ruchu w tej okolicy jest konieczna do rozpoczęcia przebudowy drugiej nitki tej drogi i sąsiadującej z nią okolicy starej pętli tramwajowej - powiedział nam rzecznik spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada.

Prace na jezdni zachodniej ul. Braci Mieroszewskich, wraz z budową drugiej części tunelu, planowane są do połowy przyszłego roku. Kolejnej, ostatniej już zmiany organizacji ruchu w tej okolicy można spodziewać się dopiero w wakacje.

Roboty trwają także na innych odcinakach inwestycji. Wzdłuż ul. Rydza Śmigłego i al. Paderewskiego prowadzone są prace torowe polegające na podsypywaniu tłucznia pod nowe podkłady oraz budowa nowego układu trakcji. Wzdłuż ul. Rydza Śmigłego powstaje również nowe oświetlenie. Rozpoczęły się też prace w rejonie ronda Jana Pawła II.

Na razie są one prowadzone poza strefą istniejącego pasa drogowego, gdzie wykonano częściowo roboty przezbrojeniowe dla tego terenu tj. nastąpiła przebudowa instalacji teletechnicznych, wodociągu, częściowo wybudowano nową kanalizację, zrealizowano wycinkę drzew i krzewów.

Generalna przebudowa wraz ze zmianą geometrii ronda będzie polegać na prawie dwukrotnym zwiększeniu jego obecnej średnicy i wpisaniu wewnątrz nowej pętli tramwajowej. Zasadnicze roboty drogowo-torowe rozpoczną się w przyszłym roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE