Przyłożył nóż do gardła pracowdawcy

i

Autor: KPP Bieruń

Bojszowy: 43-latek przyłożył nóż do gardła pracodawcy. Chciał odzyskać zaległe wynagrodzenie

W sobotę, 4 lutego 2023 r., w Bojszowach 43-latek przyszedł pijany do pracy. Chcąc odzyskać zaległe wynagrodzenie przyłożył pracodawcy nóż do szyi. Policjanci zatrzymali agresywnego mieszkańca powiatu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 4 lutego, w Bojszowach. 43-latek przyszedł pijany do pracy w jednej z tamtejszych firm. Pracodawca zabronił mu pracować w takim stanie i zaproponował, żeby wrócił później po wynagrodzenie.

Chciał wymusić zwrot zaległego wynagrodzenia

Pracownik przyszedł po pieniądze w godzinach popołudniowych. Jednak kiedy rozmowa z szefem zaczęła przebiegać nie po jego myśli, w złości wyciągnął nóż z kieszeni i przyłożył go do szyi 55-latka.

Tym samym 43-latek chciał wymusić od pracodawcy zwrot zaległego wynagrodzenia. Będący na miejscu inni pracownicy, którzy widzieli całe zajście, pomogli obezwładnić agresora i odebrać mu niebezpieczne narzędzie.

Powiadomili też policję. Przed przyjazdem mundurowych 43-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Wpadł w ręce mundurowych, kiedy ci dojeżdżali na interwencję. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi bieruńscy śledczy przedstawili mu zarzut. Na wniosek mundurowych prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji i zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Za wymuszenie zwrotu wierzytelności kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Sprawca, który dopuścił się tego czynu, będzie teraz odpowiadać przed sądem – informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE