Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem. Diecezja apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w ostatnich mszach

2021-04-01 9:07 NAU PAP.
Biskupi z Gliwic zakażeni koronawirusem. Diecezja apeluje do wiernych, którzy uczestniczyli w ostatnich mszach
Autor: diecezja gliwicka Biskup gliwicki Jan Kopiec podczas uroczystości pogrzebowych Księdza Biskupa Gerarda Kusza

Biskup gliwicki Jan Kopiec i biskup pomocniczy tej diecezji Andrzej Iwanecki są zakażeni koronawirusem. Taką informację podał w środę, 31 marca wieczorem rzecznik tamtejszej kurii ks. Krystian Piechaczek. Obaj biskupi do 11 kwietnia nie będą uczestniczyli w mszach. Kuria zaapelowała do wszystkich wiernych, którzy byli ostatnio na mszy z udziałem biskupów.

Biskup gliwicki Jan Kopiec i biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki otrzymali dodatnie wyniki testów na koronawirusa. W związku z tym odwołana została Msza Krzyżma Świętego w Wielki Czwartek, zaś liturgie Triduum Paschalnego sprawowane będą w katedrze gliwickiej zgodnie z planem przez miejscowych kapłanów. Sami biskupi odwołują swoją obecność na mszach św. do 11 kwietnia.

- Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi bezpośredni kontakt, prosimy o baczną obserwację swojego stanu zdrowia, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem - napisał kanclerz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach ks. Sebastian Wiśniewski.

Kuria Diecezjalna w Gliwicach od 6 do 9 kwietnia nie będzie przyjmowała interesantów; wszystkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub mailowo. Kuria przypomina w komunikacie kanclerza wszystkim księżom o obowiązku zachowania państwowych wymogów sanitarnych oraz kościelnych wytycznych dotyczących sprawowania liturgii w świątyniach. Apeluje także do wszystkich o rozwagę i stosowanie się do zasad sanitarnych, a także przyjęcie ze zrozumieniem ograniczeń.

- Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji księży biskupów, wszystkich chorych, służby zdrowia oraz o szybkie ustąpienie panującej epidemii - dodał ks. Wiśniewski.

W woj. śląskim potwierdzono ostatniej doby 6092 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To najwyższa dzienna liczba zakażeń w regionie od początku pandemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił w środę, że sytuacja na Śląsku jest krytyczna pod względem zachorowań i hospitalizacji. Szef resortu zdrowia brał tego dnia udział w posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Katowicach.(PAP)

Natalia Szroeder to gwiazda polskiego popu. Oto jej największe hity!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE