Bilety-cegiełki dla Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Mieszkańcy pomagają placówce

2020-05-19 13:56 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Scena Teatru Zagłębia w Sosnowcu
Autor: Teatr Zagłębia w Sosnowcu Scena Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Chociaż w realu to jeszcze niemożliwe, teatromaniacy już teraz mogą zasiąść na wirtualnej widowni Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Dzięki temu będą mogli podreperować budżet sosnowieckiej sceny. W ramach akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr” już teraz można kupić bilet-cegiełkę za 30 złotych.

W odpowiedzi na zapytania widzów pragnących wesprzeć teatr w trudnym dla wszystkich okresie, Teatr Zagłębia wprowadził dwa nowe typy biletów: bilet cegiełkę i bilet otwarty.

Ma to związek z rozpoczęciem akcji „Zapełnij widownię, wspomóż teatr”, do której dołączyć może każdy chętny widz. Jak to zrobić? Wystarczy „zasiąść” na wirtualnej widowni, kupując cegiełkę za 30 zł.

Ta cegiełka będąca wyrazem bezinteresownej pomocy realnie wesprze przyszłe działania sosnowieckiej placówki w nowym sezonie teatralnym.

Drugą formą solidarności jest bilet wsparcia. Dla tych widzów, którzy już dziś chcą zaplanować swoją przyszłą wizytę w teatrze, przygotowano bilety otwarte w cenie 50 zł.

Gdy sytuacja wróci do normy, każdy taki bilet – bez dodatkowych opłat – do czerwca 2021 będzie można wymienić w kasie teatru na bilet uprawniający do zobaczenia wybranego spektaklu z repertuaru Teatru Zagłębia (nie dotyczy premier, spektakli gościnnych, zamkniętych i sylwestrowych).

Osoby, które zakupią bilet otwarty, będą miały również możliwość otrzymania archiwalnych programów do spektakli.