MTB

i

Autor: Materiały organizatora

Bike Atelier MTB Maraton wystartuje w Tarnowskich Górach!

2024-05-15 10:06

Jedna z najpopularniejszych serii MTB w Polsce wraca do Tarnowskich Gór. Już 19 maja fani kolarstwa górskiego ponownie będą mogli zmierzyć się na czterech dystansach. Dla najmłodszych odbędą się specjalne wyścigi w miasteczku zawodów – Kido, którym towarzyszyć będą zabawy z animatorami..

Start przy Zabytkowej Kopalni SrebraW tym sezonie po raz kolejny miasteczko wyścigu będzie zlokalizowane przy Zabytkowej KopalniSrebra w Tarnowskich Górach. Tym samym uczestnicy wydarzenia będą mogli spędzić czas nie tylkoaktywnie, ale również poznając wyjątkowe atrakcje turystyczne Tarnowskich Gór, które wartoprzypomnieć zalicza się do elitarnej grupy miast UNESCO. Pogórnicze zabytki miasta zostały wpisanena Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Tegoroczne trasy z racji niewielkich przewyższeń na tarnogórskich terenach zostały nieco wydłużone wstosunku do poprzednich lat. Nie należy się jednak obawiać, każdy startujący na pewno sobie poradzi.

Rywalizację w Tarnowskich Górach zaplanowaliśmy na następujących trasach:- PRO - dla tych którzy trenują dużo - 70 km - 520 m przewyższenia- HOBBY - dla amatorów szukających wyzwań - 47 km - 295 m przewyższenia- MINI - coś dla początkujących fanów MTB - 21 km - 200 m przewyższenia- FAMILY - rywalizacja rodzinna dla najmłodszych na tej samej trasie co MINI, która odbywa się wtowarzystwie opiekunów zawodników i posiada odrębną klasyfikację i kategorie wiekowe.

W miasteczku zawodów odbędą się również „wyścigi” dla dzieci KIDO – jest to rywalizacjanajmłodszych pasjonatów kolarstwa. W najmłodszej kategorii 0-4 lat odbywa się ona na rowerkachbiegowych. W tym roku wyścigom Kido towarzyszą również gry i zabawy z animatorami.Jak zawsze warto pojawić się rodzinnie, zarówno biorąc udział w maratonie, jak i kibicując tym, którzybędą rywalizować na trasach wyścigu. W miejscu startu znajduje się kolejka szynowa dla dzieci, któredodatkowo w strefi KIDO będą mogły pomalować buzie i bawić się na rowerach w towarzystwieanimatorów.

Sezon Bike Atelier MTB Maratonu nabiera rozpęduPrzed nami druga runda jubileuszowego cyklu BAM 2024. Ze względu na specyfikę terenu zapowiadasię szybka rywalizacja, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Pogoda zamówiona, liczymy żezrekompensuje wszystkim trudy rywalizacji podczas kwietniowej inauguracji BAM.W tym sezonie zaplanowano 9 rund cyklu Bike Atelier MTB Maratonu:21/04 | Czerwionka-Leszczyny19/05 | Tarnowskie Góry16/06 | Babice / Chrzanów / Trzebinia30/06 | Jeleśnia – Puchar Polski w Maratonie MTB14/07 | Bielsko-Biała – Puchar Polski w Maratonie MTB18/08 | Psary08/09 | Żarki15/09 | Rzyki / Czarny Groń28/09 | Dąbrowa GórniczaDołącz do rywalizacjiZapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stroniewww.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swójudział w biurze zawodów.

Źródło: Materiały organizatora