Bielszowice: Wstrząs w kopalni. Nie ma kontaktu z dwoma górnikami!

2021-12-04 10:48
Bielszowice - kopalnia
Autor: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kopalnia_W%C4%99gla_Kamiennego_Bielszowice#/media/Plik:Bielschowitz_Gesamtanlage.jpg Wikipedia FOTO

W akcji ratowniczej w kopalni Bielszowice, gdzie w sobotę rano po wstrząsie urwał się kontakt z dwoma górnikami, biorą udział ratownicy górniczy z tego zakładu; o wypadku została też powiadomiona Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – podała Polska Grupa Górnicza.

"Po wstrząsie w tym rejonie została przerwana łączność, spadł przepływ powietrza. Nie ma kontaktu z dwoma ślusarzami" - powiedział Dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego dla PAP. Do wstrząsu doszło o godz. 8.52 w rejonie ściany 001Z w pokładzie 504. Jego magnituda wyniosła ok. 2,5.

 "Po wstrząsie z dwiema osobami przebywającymi w tamtym rejonie nie ma kontaktu, jest ogłoszona akcja. Na miejscu są ratownicy z kopalni, zostali też powiadomieni ratownicy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego" - poinformował rzecznik.

Akcję ratowniczą rozpoczęto o 9.30.

Nocna prohibicja w Warszawie. Mieszkańcy mówią jasno. [SONDA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE