policja

i

Autor: Pixabay

Bielsko-Biała: Zaatakował policjantów bronią gazową na parkingu przed centrum handlowym

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali mężczyznę, który zaatakował mundurowych na parkingu centrum handlowego. Sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

W środę, 22 marca 2023 r., po godzinie 13.00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli na parkingu przed centrum handlowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Bielsku-Białej samochód marki Citroen, w którym siedział poszukiwany mężczyzna.

Stróże prawa podeszli do auta, ale mężczyzna nie reagował na ich polecenia. Był nerwowy i pobudzony. Podczas legitymowania, a następnie próby zatrzymania 46-latek uderzył drzwiami samochodu jednego z policjantów, następnie wyjął przedmiot wyglądający jak pistolet, wycelował w mundurowych i oddał dwa strzały w jednego z nich. Mundurowy na szczęście nie został ranny, ponieważ okazało się, że była to broń gazowa.

Sprawca usłyszy zarzuty czynnej napaści na policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na podjęte przez nich czynności służbowe. 46-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia – przekazują policjanci.

Źródło: Bielsko-Biała: Zaatakował policjantów bronią gazową na parkingu przed centrum handlowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE