Bezpłatne badania, warsztaty i zabiegi pielęgnacyjne na Festiwalu Zdrowia i Urody GWSH

i

Autor: mat. prasowy

Bezpłatne badania, warsztaty i zabiegi pielęgnacyjne na Festiwalu Zdrowia i Urody GWSH

2022-04-29 14:20

Wiosną warto zadbać o ciało i umysł. Dlatego GWSH w Katowicach zaprasza w dniach 13-15 maja na Festiwal Zdrowia i Urody. To już druga edycja tego święta nauki, zdrowia i piękna. W trzydniowym festiwalu mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Wydarzenie jest doskonałą okazją do prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych, warsztatów czy doradztwa medycznego.

13-15 maja GWSH zorganizuje zajęcia z pielęgnacji skóry twarzy, dłoni oraz głowy. Przeprowadzi badania m.in. układu oddechowego, wykona analizę składu masy ciała czy zbada kręgosłup. Naukowcy GWSH szykują też solidną dawkę wiedzy na temat funkcjonowania mózgu, pamięci oraz emocji. A wszystko to – zupełnie za darmo!

- Zachęcamy do udziału w festiwalu szczególnie osoby zainteresowane zdrowym trybem życia, odnową biologiczną oraz dbające o urodę i zdrowie. W bogatym programie wydarzenia każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy. Dlatego warto wybrać się na festiwal całą rodziną – zachęca prorektor GWSH ds. organizacji i rozwoju  Marta Adamczyk.

Warto zapoznać się z  bogatą ofertą Festiwalu Zdrowia i Urody GWSH!

Bezpłatne badania, warsztaty i zabiegi pielęgnacyjne na Festiwalu Zdrowia i Urody GWSH

i

Autor: mat. prasowy

Podczas Festiwalu zostaną m.in. wykonane:

  • badania skóry głowy za pomocą specjalnej kamery trichoskopowej,
  • pomiary dotyczące układu kontroli równowagi i koordynacji ciała,
  • nieinwazyjne badania diagnostyczne pozwalające obrazować narządy wewnętrzne,
  • badania rozkładu nacisku stóp na podłoże, badania równowagi i zaburzeń koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz precyzyjnej oceny zaburzeń chodu i lokomocji,
  • pomiary pozwalające na obliczanie parametrów takich jak: ocena masy tłuszczowej i beztłuszczowej, ocena stanu odżywiania, ocena całkowitej zawartości wody w organizmie, ocena zawartości wody pozakomórkowej, ocena masy mięśni szkieletowych, ocena kondycji organizmu,
  • badania spirometryczne, czyli badanie czynnościowe układu oddechowego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: www.gwsh.pl/festiwalzdrowia2