Akcja Bezpieczna droga do szkoły w Mysłowicach

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" w Mysłowicach

Bezpieczna droga do szkoły. Najmłodsi uczniowie mysłowickich szkół uczą się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę

2021-09-07 14:14

Specjalne spotkania dla dzieciaków prowadzą policjanci oraz specjaliści z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Po raz pierwszy w pogadankach biorą udział uczniowie klas IV, którzy mogą do szkoły już przychodzić samodzielnie.

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" zainicjowana została w 2018 r. przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Nasze Mysłowice”.

- Ze względu na pandemię wstrzymaliśmy akcję, teraz rozpoczynamy silniejsi, bo towarzyszy nam Ruch Drogowy z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach. Chcemy w okolicach szkół szczególnie uczyć dzieci przechodzenia przez jezdnię na przejściach dla pieszych, tam gdzie jest największy ruch - powiedział nam Piotr Olszowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Nasze Mysłowice".

Jako pierwsi w spotkaniu z policjantami wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Mysłowicach.

- Spotykamy się z najmłodszymi uczniami i wpajamy im te podstawowe zasady bezpieczeństwa licząc na to, że pomogą im w przyszłości. Dzieci mogą się nauczyć jak bezpiecznie pokonać przejście dla pieszych, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i z niej wrócić do domu. Takie naprawdę podstawowe zasady bezpieczeństwa - mówi rzecznik prasowy mysłowickiej policji Damian Sokołowski.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” będzie trwać do końca października. Do udziału w niej zgłosiło się kilkanaście mysłowickich podstawówek i przedszkoli.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"