Ekologiczne ozdoby świąteczne

i

Autor: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej Ekologiczne ozdoby świąteczne

Będzie wspólne wieszanie ozdób i śpiewanie kolęd. W Dąbrowie Górniczej rusza akcja „Świąteczne Drzewko Dobrego Słowa"

2020-12-16 13:13

W Dąbrowie Górniczej rusza akcja „Świąteczne Drzewko Dobrego Słowa”. Jej organizatorem jest Pałac Kultury Zagłębia, który zachęca mieszkańców do przystrojenia wybranych drzewek własnoręcznie zrobionymi, ekologicznymi ozdobami. Na stronie pałacu ukazały się warsztaty online z instrukcją ich wykonania.

Głównym celem akcji jest budowanie lokalnej wspólnoty, znaczenia serdeczności i wzajemnego szacunku zawartych w „dobrych słowach”, rozwijanie kreatywności oraz stworzenie prawdziwie magicznej atmosfery w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

- By dołączyć do akcji wystarczy obejrzeć jeden z filmów instruktażowych, dostępnych na pałacowym Facebooku, kanale YouTube lub oficjalnej stronie , wykonać jedną bądź kilka ekologicznych ozdób na choinkę, a następnie w dniach od 16 do 23 grudnia powiesić je na wybranym drzewku - powiedział nam Olaf Otwinowski z Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Drzewka będą znajdować się przy pałacowych klubach osiedlowych i świetlicach środowiskowych. Dwa z nich pojawią się również na Placu Wolności tuż przed Pałacem Kultury Zagłębia. Będą one oznakowane i częściowo przystrojone, a mapkę z ich lokalizacjami będzie można znaleźć na stronie internetowej PKZ.

Opublikowane zostały filmy, ukazujące jak zrobić świąteczną zawieszkę z makramy, bombkę z firanki oraz gwiazdkę z drewnianych spinaczy. Są też ozdoby m.in. z zimnej porcelany oraz filcu.

Akcja wieszania ozdób zostanie zapoczątkowana 16 grudnia o 16:30 przy PKZ Domu Kultury Ząbkowice. Towarzyszyć jej będzie śpiewanie kolęd i utworów świątecznych przez pałacowych artystów i pracowników. Kolędowanie i przystrajanie choinek odbędzie się również 18 grudnia o 17:00 na Placu Wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE