Będzie taniej niż gdzie indziej. W Dąbrowie Górniczej powstanie pierwszy w Zagłębiu sklep socjalny

2021-01-15 13:54 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
W Dąbrowie Górniczej otwarty zostanie sklep socjalny
Autor: pixabay.com W Dąbrowie Górniczej otwarty zostanie sklep socjalny

Sklep socjalny Spichlerz otwarty zostanie w Dąbrowie Górniczej. To miejsce, gdzie osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej.

Zakupy będą tam możliwe wyłącznie ze specjalnym skierowaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na półkach będą pełnowartościowe produkty z krótką datą ważności, dlatego w bardzo niskich cenach.

- Nie chodzi tutaj aby dać ludziom produkty za darmo, ale żeby uczynić tę pomoc społeczną bardziej ludzką. To znaczy żeby człowiek, który potrzebuje naszego wsparcia mógł przyjść od takiego sklepu, samodzielnie zrobić zakupy. Nie takie, które my mu chcemy dać, tylko takie których potrzebuje. Będą to zarówno pieczywa, owoce, warzywa, ale będą też elementy związane z chemia gospodarczą - powiedziała nam Magdalena Mike z Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej.

Towary do sklepu pozyskiwane będą od darczyńców lub kupowane za minimalne kwoty od producentów i sieci handlowych. Spichlerz będzie oferował produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia, które w innych sklepach byłyby zutylizowane.

Pierwszy w Polsce sklep socjalny powstał pod koniec ubiegłego roku w Katowicach. Kolejne mają powstać też w Łodzi, Warszawie, Kaliszu, Radomiu, Kołobrzegu. W sumie będzie ich kilkanaście w całej Polsce.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12