koronawirus

i

Autor: Pixabuy

Aż 50 dzieci ze Śląska poddanych kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym. Ich opiekun miał kontakt z zarażonym pacjentem z Raciborza

2020-03-10 12:30

Aż 50 dzieci ze Śląska zostało poddanych kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Dźwirzynie w Zachodniopomorskiem! Dzieci są w wieku około 10 lat. Opiekunem grupy jest syn pacjenta szpitala w Raciborzu, u którego wykryto koronawirusa. Czeka na wynik testów w szpitalu.

Dzieci ze Śląska objęte kwarantanną w ośrodku wypoczynkowym

Koronawirus na Śląsku. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym w Dźwirzynie w Zachodniopomorskiem! Chodzi o ​50 dzieci i 7 opiekunów. Dzieci są w wieku około 10 lat, są ze Śląska. Opiekunem grupy jest syn pacjenta szpitala w Raciborzu, u którego wykryto koronawirusa. Czeka na wynik testów w szpitalu.

- Opiekun został przewieziony do szpitala zakaźnego w Koszalinie, gdzie w chwili obecnej trwają badania, aczkolwiek jego stan zewnętrzny nie wskazuje na żadne objawy, ale musimy se upewnić - powiedział w rozmowie z Radiem Eska Tomasz Samborski starosta kołobrzeski.

Wiadomo, że dzieciaki ze Śląska brały udział w obozie sportowym. Ich kwarantanna ma potrwać do 18 marca.

Przypomnijmy, że w Polsce odnotowano już 18 przypadków zarażenia koronawirusem. Na Śląsku chorych jest 5 osób. Wszystkiej przebywają w szpitalu w Raciborzu.

Jak się chronić przed koronawirusem?

  • często myć ręce z użyciem mydła
  • dbać o higienę
  • zakrywać usta przy kichaniu i kaszlu
  • zachować co najmniej metrowy dystans od osób, które kaszlą i kichają
  • używaj płynu do dezynfekcji rąk po wyjściu ze środków transportu publicznego (autobusy, tramwaje, pociągi)
Koronawirus: lista szpitali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE