Awaria ŚKUP. Nie działa nic, zwłaszcza kasowniki. Czy grozi nam coś za nieodbicie karty ŚKUP?

i

Autor: Metropolia GZM Awaria ŚKUP. Nie działa nic, zwłaszcza kasowniki. Czy grozi nam coś za nieodbicie karty ŚKUP?

Awaria ŚKUP. Nie działa nic, zwłaszcza kasowniki. Czy grozi nam coś za nieodbicie karty ŚKUP?

W środę 8 lutego doszło do awarii systemu ŚKUP. nie działają biletomaty, kasowniki ani system informacji pasażerskiej. Sami pasażerowie w kropce, bo nie wiedzą, czy mogą teraz jeździć na swoich kartach ŚKUP, czy nie.

O awarii ŚKUP na swoich kanałach w social mediach poinformował Związek Transportu Metropolitalnego. Kiedy zostanie usunięta awaria ŚKUP?

- Ze względu na awarię systemu ŚKUP nie działają kasowniki w pojazdach, automaty biletowe, Portal ŚKUP, System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i aplikacja Mobilny ŚKUP. Awaria nie wpływa na działanie aplikacji zewnętrznych: SkyCash, Mobilet, zbiletem.pl, jakdojade i mPay - czytamy w komunikacie. 

No i świetnie, bo pasażerowie nie korzystający z karty ŚKUP nie będą w żaden sposób pokrzywdzeni, bowiem i tak zawsze korzystali z aplikacji i jednorazowych biletów. Ale co z tymi, którzy mają doładowane karty ŚKUP? Jak poinformował nas Łukasz Zych z GZM, pasażerowie, którzy mają naładowaną kartę ŚKUP, dzisiejszego dnia nie muszą się obawiać żadnych konsekwencji. Kontrolerzy nie powinni ich karać mandatami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE