Auto Google jeździ po województwie śląskim. Spotkacie je w tych miastach

i

Autor: Archiwum Auto Google jeździ po województwie śląskim. Spotkacie je w tych miastach

Wydarzenia

Auto Google jeździ po województwie śląskim. Spotkacie je w tych miastach

Specjalny samochód Google Street View znów pojawił się w województwie śląskim. Co więcej, będzie w naszym regionie jeździć aż do listopada. Znamy listę miast, gdzie będzie można go zobaczyć na żywo.

Samochody Google Street View na Śląsku. Gdzie je spotkamy?

Po raz kolejny w województwie śląskim, jak i w całej Polsce, będziemy mogli spotkać samochody Google wyposażone w aparaty fotograficzne. Ich zadaniem będzie uaktualnienie danych, z których na co dzień korzystamy przeglądając Google Street View. Znane są miejscowości, po których przez najbliższe miesiące będą jeździć. 

Specjalne auta Google fotografują polskie miasta, miasteczka i wsie dzięki czemu potem możemy je oglądać z perspektywy pierwszej osoby. W ten sposób tworzony jest wirtualny spacer po danej miejscowości, do którego mamy dostęp w z każdego miejsca na świecie. 

Od marca samochód Google Street View jeździ po województwie śląskim aktualizując dane z niektórych miast i miejscowości, bowiem poprzednie zdjęcia są w wielu przypadkach już nieaktualne. 

W tych miastach jeździ samochód Google. Uważajcie, bo robi wszystkim zdjęcia

Samochody będą zbierać dane z poniższych miejscowości przez kilka miesięcy. Zaczęły po nich jeździć w marcu, a zdjęcia mają zakończyć w listopadzie 2024 roku. Dlaczego tak długi okres? Trasy są na bieżąco planowane przez zespół logistyczny. Pod uwagę jednak brane są przede wszystkim warunki atmosferyczne, które nierzadko uniemożliwiają pracę zespołu Google Street View. Do tego dochodzi kwestia gęstości zaludnienia oraz wielkości danej miejscowości. 

Zobacz, gdzie spotkasz samochód Google Street View na Śląsku

Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę. "Słyszysz Artur Rojek, myślisz…"