Arena Gliwice zarobiła dla miasta ponad 200 mln zł w 2022 roku

i

Autor: Arena Gliwice

Marketing

Arena Gliwice zarobiła dla miasta ponad 200 mln zł w 2022 roku

Ponad 221 milionów złotych – tyle dla miasta, pod kątem marketingowym, wypracowała Arena Gliwice w ubiegłym roku.

To był rekordowy rok dla Areny Gliwice

Miniony rok był bardzo udany dla Areny Gliwice. W ciągu dwunastu miesięcy obiekt odwiedziło łącznie 400 tys. osób, czyli o ponad jedną trzecią więcej niż w ostatnim roku przed pandemią koronawirusa. 

– To pokazuje skalę potencjału marketingowego i biznesowego. Widać, że obecność dużych obiektów po prostu wpływa na wizerunek miast, zwiększa ich atrakcyjność – nie ma wątpliwości Marcin Herra, prezes spółki Arena Operator, która zarządza całym obiektem. 

W 2022 roku Arena Gliwice – jak czytamy – zarobiła dla miasta ponad 221 milionów złotych. Kwota, o której mowa, to wypracowany zysk marketingowy – tak wynika ze szczegółowej analizy ekspertów. 

W Arenie Gliwice w ubiegłym roku odbyło się aż 213 wydarzeń m.in. Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet oraz mężczyzn, KSW 77, koncert Nicka Cave'a i jego zespołu The Bad Seeds czy Fame MMA. 

W gliwickim obiekcie odbyło się już wiele wydarzeń. Powspominajmy, raz jeszcze, te najważniejsze, dzięki poniższej galerii zdjęciowej: 

Przypomnijmy, że gliwicką halę, przy ul. Akademickiej, otwarto w 2018 roku. To jedna z największych hal widowisko-sportowych w naszym kraju (pomieści łącznie ponad 17 tys. osób). Obiekt powstał w miejscu dawnego stadionu XX-lecia.

W 2021 roku Arena Gliwice dołączyła do European Arenas Association, czyli organizacji, która zrzesza najważniejsze hale widowiskowo-sportowe w Europie. Wśród członków EAA znajdują się takie obiekty, jak m.in. hala The O2 w Londynie, berlińska Mercedes Benz Arena czy Palau Sant Jordi w Barcelonie.

Przez ponad cztery lata w gliwickiej hali odbyło się ponad 800 imprez. Miały tu miejsce zarówno wielkie koncerty (w Gliwicach zagrali m.in. Slayer, Scorpions czy Nightwish), jak i wydarzenia sportowe (np. siatkarska Liga Mistrzów) czy inne widowiska (Hot Wheels z udziałem monster trucków).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE