Alarm bombowy w Katowicach. Dworzec PKS ewakuowany. Są potężne utrudnienia

2019-12-09 11:35
Alarm bombowy w Wieliszewie
Autor: policja

W jednym z autobusów na dworcu w Katowicach może być bomba. Taką informację dostali policjanci z Katowic. Obecnie na dworcu autobusowym są wszystkie służby. Na ulicach wokół dworca występują potężne utrudnienia.

Alarm bombowy w Katowicach

AKTUALIZACJA G. 12:30

Policjanci zakończyli już czynności na dworcu PKS w Katowicach. Jak się okazało, we wskazanym autobusie nie było żadnego ładunku wybuchowego. Ruch wokół dworca PKS normuje się.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Potężne utrudnienia w centrum Katowic. Wszystko przez alarm bombowy na dworcu autobusowym.

- Dostaliśmy informację z Wrocławia, że w jednym z autobusów może znajdować się ładunek wybuchowy. Policjanci przejęli już ten pojazd. Na miejscu trwa akcja z udziałem wszystkich służ - mówi Maciej Bajerski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W związku z intensywnymi działaniami służb z dworca PKS w Katowicach przy ulicy Skargi ewakuowano wszystkie osoby. Policjanci na miejscu sprawdzają autobus, w którym może znajdować się ładunek wybuchowy. Na miejscu pracuje m.in. policjant z psem tropiącym. Teren wokół dworca jest zablokowany. Dotyczy to m.in. ul. Piotra Skargi i Sokolskiej. Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE