Akcja "Sosno wspiera gastro", czy DGnaWynos. Samorządy namawiają mieszkańców, by wspierali lokalnych przedsiębiorców

2020-10-29 14:17 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Jedzenie na wynos
Autor: pixabay.com Jedzenie na wynos

Epidemia to trudny czas dla gastronomii, handlu i usług. W Sosnowcu ruszyła akcja „Sosno wspiera Gastro”, gdzie zbierane są informacje o lokalach, które serwują posiłki „na wynos”. W Dąbrowie Górniczej natomiast prowadzone są akcje "KupujLokalnie" i "Dabrowa Górnicza na Wynos".

Akcja "Sosno wspiera Gastro" polega na tym, że miasto zbiera informacje o lokalach, które będą serwowały posiłki „na wynos” w tym trudnym czasie. Gdzie się można zgłosić?

Wystarczy napisać:

- prywatną wiadomość na profilu Sosnowiec Łączy (fb.com/miastososnowiec),- maila na adres sosnowieclaczy@gmail.com,- ofertę w grupie facebookowej Sosnowiczanie (fb.com/groups/sosnowiczanie).

Co powinna zawierać wiadomość? Nazwę miejsca, godziny otwarcia, w jaki sposób można zamawiać jedzenie (telefon, mail, aplikacje), co oferuje (w maks. 4-5 słowach, np. „hamburgery, steki, tradycyjna kuchnia”) i link do menu lub mediów społecznościowych.

Ofertę miasto zamieszcza na Facebooku (w przypiętym poście, cały czas aktualizowanym), na stronie internetowej www.sosnowiec.pl w specjalnej zakładce „Sosno wspiera Gastro" oraz w Kurierze Miejskim.

Epidemia to też trudny czas dla gastronomii, handlu i usług w Dąbrowie Górniczej. Z myślą o dąbrowskich przedsiębiorcach prowadzone są akcje #KupujLokalnie i #DGnaWynos.

Baza dąbrowskich przedsiębiorców i lokali gastronomicznych, oferujących zakupy z dowozem, mobilne usługi, posiłki na wynos albo dostarczane do klientów powstała w marcu, z inicjatywy Urzędu Miejskiego. Listy są na bieżąco aktualizowane.

Niezwykła niespodzianka dla małych pacjentów