Akcja dla lekarzy

i

Autor: Dariusz Brombosz

Akcja #posilekdlalekarza i #gastropomaga rozkręca się. Dołączają restauracje ze Śląska. Brawo! [AUDIO]

2020-03-16 14:35

Gdy jedni na pierwszej linii frontu walczą z koronawirusem oni postanowili za darmo dostarczać im żywność. Pracownicy ochrony zdrowia mogą liczyć na darmowy posiłek w ramach akcji #posilekdlalekarza i #gastropomaga. Szczegóły na slask.eska.pl.

Posiłek dla lekarza. Śląskie restauracje włączyły się do akcji

Lekarze, pielęgniarki oraz załogi karetek nie mają dziś łatwego życia. W szpitalach pełna mobilizacja i ciężka praca. Trwa walka z koronawirusem. W Polsce rośnie liczba zakażonych groźnym patogenem. Tymczasem Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki i Fundacja Otwarty Dialog ruszył z akcją #posilekdlalekarza i #gastropomaga. Organizacyjnie i prawnie wspiera ich także Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Do akcji przyłącza się coraz więcej restauracji. Są wśród nich również lokale z Śląska i Zagłębia. Wśród nich od razu włączyła się restauracja A'le Dobre z Chorzowa, która postanowiła wesprzeć pracowników walczących z koronawirusem w chorzowskich szpitalach.

- Moja przyjaciółka jest pielęgniarką. Wiem jak trudna sytuacja panuje w szpitalach. Mamy nadzieję, że gdy dostarczymy nasze smaczne posiłki wesprzemy ich w tej trudnej walce z patogenem Covid 19 - mówi nam Maciej Malcharek właściciel restauracji A'le Dobre. I jednocześnie dodaje - słyniemy z naszych burgerów- ale możemy przygotować posiłki, które wcześniej zażyczą sobie lekarze, pielęgniarki czy pracownicy pogotowia ratunkowego.

Akcja działa na zasadzie zaufania. Do dostarczenia posiłków w ramach akcji nie są potrzebne imiona, nazwiska, nie potrzebny jest nawet wizerunek. Restauracja, która wspiera organizatorów musi wysłać zdjęcia, które pozwala stwierdzić, że posiłek dotarł do szpitala albo załogi karetki. Z każdą restauracją organizatorzy będą się rozliczać w tygodniowym cyklu co każdą niedzielę.

Akcja #posilekdlalekarza i #gastropomaga się rozkręca. Przyłączają się restauracje z Śląska. Posłuchaj!

Koronawirus - fakty i mity

Pytanie 1 z 10
Wirus przenosi się drogą kropelkową.
Darmowe ozonowanie i odgrzybianie aut w Zabrzu